II Kapituła Prowincjalna w Brazylii

07.03.2023

W dniach od 5 do  9 marca 2023 roku,  w Domu Prowincjalnym w  Fortalezie w obecności Przewielebnej Matki Generalnej M. Samueli Werbińskiej i Siostry Radnej Generalnej M. Patrycji Sobinek odbyła się II Kapitula Prowincjalna.

W temat Kapituły Wspólnota miejscem goscinności, wzrostu i umocnienia w wierze i powołaniu.” wprowadziła nas piękna medytacja przygotowana przez Siostrę Przełożoną M. Camilę Moraes Vieira. Raz jeszcze uświadomiłyśmy sobie że tylko w mocy wiary, możemy wzrastać w służbie drugiemu człowiekowi. Również i w drugim dniu naszej Kapituły, podczas skupenia Ks. Bp. Pomocniczy Archidiecezji Fortaleza, Valdemir Vincente A.  Santos, sporo czasu poświęcił życiu wspólnotowemu. Trzeci dzień obrad Kapituły Prowincjalnej, to dzień wyboru nowego Zarządu Prowincji i tak  po modlitwie do Ducha Swiętego  w wyniku tajnego głosowania został wybrany nowy Zarząd  Prowincji Brazylijskiej w skład którego weszły:

Przełożona Prowincji – S. M. Alicja Sikora

I Radna Prowincji (Wikaria) – S. M. Faustyna Panic

II  RadnaProwincji – S. M. Carla Meire Santana

III Radna Prowincji – S. M. Daiene Fontenele Teixeira

IV RadnaProwincji – S. M. Emanuela Gadelha Silva

Ponownie wybranej Siostrze Prowincjalnej M. Alicji i całemu Zarządowi Prowincji, na czas swojego urzędowania, życzymy wielu łask Bożych i światła Ducha Świętego. Przewielebnej Matce Generalnej M. Samueli składamy serdeczne Bóg zapłać za przewodniczenie II Kapitule Prowincjalnej w Fortalezie, Siostrze Radnej  Generalnej M.  Patrycji za  obecność i wsparcie duchowe.

Niech imię Pańskie będzie uwielbione za wielkie rzeczy ktore Bóg nam uczynił.

Zobacz więcej zdjęć

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »