W Kościele

Staramy się wspierać Matkę Kościół nie tylko modlitwą, ale też posługą naszym Pasterzom i parafiom.

Tam, gdzie Pan Jezus nie może dotrzeć na ręku kapłana, dociera z nami. My otrzymujemy codziennie Komunię świętą i dlatego wiemy, jak ważne jest udostępnienie innym możliwości spożycia Ciała Pana Jezusa, jeśli to tylko możliwe.

Praca biurowa przy komputerze i z długopisem w dłoni nie jest nam obca. Funkcjonowanie Pasterzy Kościoła jest również zależne od tego, czy dokumenty będą wydane na czas. Bycie Siostrą pomagającą w Domu Biskupim to ogromny zaszczyt, gdyż piorąc koszule, czy też przygotowując obiady dla gości, mamy udział w dziele ewangelizacji. Również Apostołowie musieli wybrać osoby odpowiedzialne za posługę, aby inni mogli głosić Jezusa i występować In Persona Christi. W duchu elżbietańskim, pozostajemy często w ciszy i cieniu murów pamiętając o tym, że Pan dokonuje największych dzieł w ciszy i milczeniu. Milczenie spowija również starszych Kapłanów, nie mających własnych rodzin, a którym pomagamy w Domach Księży Emerytów dobrym słowem i wsparciem ręki przy podchodzeniu do stołu.

praca biurowa  siostra w pracuje biurze

Tutaj przygotowujemy dobre mieszkanie Panu Jezusowi, czystą bieliznę kościelną, czy też upiększamy prezbiteria układając kwiaty i przycinając świece. Właściwie cały rok liturgiczny musi iść dla nas w parze z kalendarzowym. Kościoły są przecież otwarte dla wszystkich, aby mogli się modlić i obcować z Panem w czystości i pięknie. Cisza zakrystii też jest dość wymowna, gdyż to nie nas ma być widać, ale to my musimy często dopinać wszystko na ostatni guzik, aby Księża mogli sprawować sakramenty. W tej posłudze namacalnie Pan Jezus rodzi się na naszych rękach albo zaskakuje Swoim zmartwychwstaniem na ołtarzu. Tutaj zaprasza On Siostrę zakrystiankę do bardzo świadomego i bliskiego uczestnictwa w Misterium Jego Życia.

Mogłoby się wydawać, że niedziela Siostry zakonnej jest dniem wolnym od pracy jak dla większości. Tak jednak nie jest. Przynajmniej nie dla tych z nas, które są zaangażowane w życie parafii i upiększanie liturgii śpiewem, czy też graniem na organach, lub gitarze. Niedziela jest dniem Pańskim przede wszystkim, dlatego w tym przypadku bywa i tak, że jest to dzień szczególnie wymagający poświęcenia czasu, aby nastrajać lud Boży na niedzielnych Mszach Św. o wszystkich godzinach i porach dnia.

siostra gra na organach  SIOSTRA PRZY OŁTARZU

Idź do góry
Translate »