Inauguracja pracy nowego Zarządu Generalnego

13.12.2023

W dniach 27-30 listopada 2023 r. nowo wybrany Zarząd Generalny przebywał w Domu Macierzystym w Nysie, gdzie przeżywał swoje dni skupienia.

Matka Generalna M. Rafaela Fischbach, Siostra Wikaria Generalna M. Weronika Tomczyk, Siostra Radna Generalna M. Patrycja Sobinek i Siostra Ekonomka Generalna M. Anna Hałabis przybyły z Rzymu do Nysy już w piątek 24 listopada, w następnych dniach dołączyły do nich nowe Siostry Radne Generalne: M. Katarzyna Mróz i M. Aleksandra Leki oraz nowa Siostra Sekretarka Generalna M. Ewelina Sprada.

Korzystając z życzliwości i gościnności Siostry Prowincjalnej M. Marty Remiorz oraz Sióstr z Domu Macierzystego, mogłyśmy wysłuchać wykładu S.M. Margarity Cebuli o początkach naszego Zgromadzenia oraz przeżyć dzień skupienia, który poprowadził Ks. Piotr Burczyk, proboszcz pobliskiej parafii św. Apostołów Piotra i Pawła, wielki czciciel bł. Marii Luizy Merkert. Podczas naszego pobytu, ponowiłyśmy ofiarowanie Zgromadzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, odmawiając akt poświęcenia się naszych Matek Założycielek w nyskiej bazylice św. Jakuba i św. Agnieszki. Udałyśmy się również do Domu Sióstr Emerytek przy ul. Słowiańskiej, gdzie spotkałyśmy się z naszymi starszymi Siostrami, odwiedziłyśmy utworzoną tam Izbę Pamięci poświęconą bł. Siostrze Paschalis i Towarzyszkom oraz pomodliłyśmy się i złożyłyśmy kwiaty na zbiorowym grobie Sióstr Męczenniczek. Jednym z istotnych punktów naszego pobytu w Nysie była także pielgrzymka do sanktuarium św. Rity w Głębinowie.

Umocnione duchowo, opuściłyśmy Nysę i udałyśmy się do Wrocławia, a następnie do Rzymu, by wraz z początkiem nowego roku liturgicznego już w pełnym składzie wejść w nowe zadania i obowiązki.

s. M. Aleksandra Leki CSSE

Zobacz zdjęcia

 

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »