Rzym, dnia 8 grudnia 2023 r.

08.12.2023

„Ciebie wielbimy hymnami, Przeczysta Matko Chrystusa,
Ty zaś na śpiew Twojej chwały. Odpowiedz darem swej łaski.”
(Hymn z Godziny Czytań)

Kochane Siostry,
Drodzy Członkowie i Członkinie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety,

W liturgii Kościoła obchodzimy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Przeżywana uroczystość mówi nam o wielkim wyróżnieniu młodej, pokornej dziewczyny z Nazaretu. Dla Jej współczesnych, niczym nieróżniącej się od pozostałych dziewcząt, a jednak wyjątkowej w oczach Boga. W Niej od samego początku Bóg miał upodobanie. Zachował Ją od grzechu, aby w Jej czystym, kochającym sercu złożyć największy skarb – swojego Syna.

Maryja została wybrana do realizacji Bożego planu i od anioła usłyszała niezwykłą nowinę: „Duch Święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię” (Łk 1,35a). Wypowiedziane przez Maryję „fiat” zmieniło świat. Jej odważna zgoda na to, co przygotował Bóg, dała szansę nam wszystkim na zbawienie. „Błogosławiona, jesteś, któraś uwierzyła” (Łk 1,45a) – powiedziała o Niej św. Elżbieta. Przyjęcie słów Boga było łaską, darem, jaki wypływał z wiary Maryi. Kto po ludzku nie boi się wezwania, nie lęka się przed trudnymi zadaniami, nie zastanawia się czy poradzi sobie z podaną mu propozycją? Ta młoda Dziewczyna ufając Bogu, z radością serca odpowiedziała – wierzę, „niech mi się stanie według Twego słowa!” (Łk 1,38a). Maryja wierzy, że to, co przygotował dla Niej Bóg jest najlepsze i że z Jego pomocą, z Jego łaską będzie mogła to wypełnić.

Zgoda Maryi na Boży plan, jest dla nas lekcją pokory wobec Bożego zamysłu w naszym życiu. Kiedy przeżywamy różne trudne sytuacje, doświadczamy cierpienia, wątpliwości, przychodzą momenty, których nie rozumiemy, uciekamy się wówczas do Maryi, która sama przeszła przez takie doświadczenia. Jesteśmy przekonani, że zawierzając się Bogu jak Maryja i oddając się pod Jego opiekę, będziemy dobrze przeżyć nasze życie także w chwilach trudnych doświadczeń. Zgoda na Boży plan w naszym życiu, przyniesie pokój, który daje nam pewność w działaniu. Bł. Jakub Alberione napisał: „Serce człowieka jest stworzone dla Boga, dlatego tylko w Nim może znaleźć pokój”. Otwarte serce na sprawy Boga i gotowość do współpracy z Nim zaowocuje dobrem, nawet jeśli w danej chwili nie rozumiemy tego co nas spotyka. W takich sytuacjach, Bóg przychodzi z pomocą i widzimy, że nie my, ale to On działa w nas i przez nas. Jesteśmy Bogu potrzebni, jak potrzebna była Maryja, aby wypełnił się Jego plan. Czy wierzysz w to? Czy wierzysz, że współpracując z Bogiem pozwalasz Mu działać? Wówczas i ty, tak jak Maryja, będziesz błogosławiony. Błogosławiony, czyli szczęśliwy, że w twoim życiu wypełniło się wszystko, co Bóg zaplanował, a w Twoim życiu pojawi się pokój, bo serce twoje rzeczywiście należeć będzie do Boga.

Kochane Siostry, Drodzy Członkowie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety, z całego serca życzę Wam pełnego zjednoczenia z Bogiem, bezgranicznego zaufania Jego łasce, zawierzenia Mu swojego życia, aby to On w nas i przez nas mógł działać. Życzę, aby Niepokalana Maryja była naszą Przewodniczką w kroczeniu po niełatwych drogach do świętości.

Łącząc się w przeżywaniu tej pięknej uroczystości, przesyłam Kochanym Siostrom i Drogim Członkom Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety wiele serdecznych pozdrowień także od Zarządu Generalnego,

w miłości Serca Jezusa
s. M. Rafaela Fischbach
przełożona generalna

Grafika_rozy

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »