Nowy kontynent i stary zamek

11.09.2023

Nowy kontynent? Tak, i to taki, który bardzo potrzebuje ewangelizacji. To świat internetu. I choć często jest to „ziemia” nieznana, może obca i trudna, to jednak jest to miejsce, gdzie młodzi ludzie „spędzają” dużą część swojego życia. I jeśli nas tam nie będzie, nie będziemy mieli możliwości powiedzieć im o Chrystusie.

W dniach 7-10 września siostry z Polski, Niemiec, Czech i Norwegii, zajmujące się Apostolatem Młodzieżowo-Powołaniowym spotkały się, tym razem na ziemi niemieckiej.

Dom Prowincjalny w Berlinie przyjął nas z ogromną gościnnością, a Siostry, na czele z s. M. Wikarią Bernadettą dołożyły wszelkich starań, by każdy szczegół tego spotkania był jak najlepiej przygotowany i aby dla wszystkich uczestniczek był to wspaniały i niezapomniany czas. I tak rzeczywiście było.

O nowym kontynencie internetowej rzeczywistości oraz o tym, jak „życie w sieci” pogodzić z naszym życiem zakonnym, rozmawiałyśmy podczas warsztatów. A co poza tym? Najpierw to co najważniejsze, modlitwa, Eucharystia, adoracja. To, co zawsze ogromnie cenimy – czas bycia razem, doświadczania piękna siostrzanej wspólnoty, a także dzielenie się radościami i trudami naszej pracy z młodymi ludźmi.

W pobliżu Eisenach, podążając ku szczytowi po stromych skałach, dotarłyśmy do zamku Wartburg. To tutaj św. Elżbieta przez wiele lat żyła i posługiwała potrzebującym. U podnóża góry wybudowała także pierwszy szpital. Krocząc śladami naszej Patronki, wpatrywałyśmy się w Jej piękny przykład. „O Elżbieto, z Tobą miłość chcę światu nieść”. Świat tej miłości bardzo
potrzebuje. Szczególnie świat ludzi młodych.

ZOBACZ ZDJĘCIA

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »