Siostry Elżbietanki w miejscu narodzin św. Elżbiety

03.09.2023

Matka Generalna M. Samuela Werbińska wraz z Siostrą Radną Generalną M. Weronika Tomczyk, Siostrą Radną Generalną M. Patrycją Sobinek i Siostrą Ekonomką Generalną M. Anną Hałabis odwiedziła Siostry posługujące w Sárospatak na Węgrzech. W tym samym czasie na urlopie w Sárospatak przebywała Siostra Radna Generalna M. Paula Zaborowska, rodzona Siostra Siostry Przełożonej M. Kanizji. Było to bardzo miłe spotkanie, w nieco powiększonej siostrzanej Wspólnocie, gdyż na co dzień tylko trzy Siostry pełnią posługę wśród lokalnej społeczności.

Od ostatniej wizytacji, zakres wykonywanych obowiązków i duszpasterskiej posługi naszych Sióstr nie uległ zmianie. Siostry jako zakrystianki są obecne w kościele parafialnym oraz w kaplicach, posługują w Szkole Katolickiej pw. św. Elżbiety, spotykają się z grupą młodzieżową „Antiochia”, prowadzą Grupę bł. Marii Luizy oraz Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety. Siostry troszczą się o tych, którzy są w potrzebie w myśl słów: „…byłem głodny, a daliście Mi jeść; byłem spragniony, a daliście Mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście Mnie … Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 24, 35;40). Siostry z wielkim zaangażowaniem, troską i oddaniem pełnią swoje zadania. Bo życie, to służba Bogu i ludziom, to nieustanne dawanie siebie, gdyż prawdziwa wiara zawsze owocuje dobrymi uczynkami.

Podczas naszego pobytu w mieście św. Elżbiety, miałyśmy okazję spotkać się z Grupami prowadzonymi przez Siostry. Uczestniczyłyśmy też we Mszy św. podczas której 3 Członków Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety złożyło przyrzeczenia, a 7 nowych osób zostało przyjętych. Obydwie Grupy są wielką duchową pomocą i wsparciem dla naszego Zgromadzenia. Jak wspomniała Siostra Przełożona M. Kanizja, Wspólnota Apostolska św. Elżbiety niesie pomoc tym, którzy jej potrzebują i dzieli się z innymi dobrami materialnymi, natomiast Grupa bł. Marii Luizy, ponieważ należą do niej starsze panie, cierpieniem i modlitwą wyprasza dla Zgromadzenia i Kościoła potrzebne łaski.

Jesteśmy wdzięczne Panu Bogu, że dane nam było jeszcze raz zatrzymać się w miejscu narodzin naszej Patronki św. Elżbiety. Kochanym Siostrom dziękujemy za przyjęcie i siostrzane spotkanie, a przede wszystkim za autentyczne świadectwo wiary i gorliwą pełną poświęcenia posługę.

Powierzamy Bożemu Sercu wszystkie intencje Kochanych Sióstr i prosimy dla nich o siłę, radość, zdrowie oraz o Boże błogosławieństwo na każdy dzień. Z wdzięcznością składamy serdeczne Bóg zapłać.

Siostra M. Weronika Tomczyk
radna generalna

ZOBACZ ZDJĘCIA

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »