Rekolekcje w drodze

09.05.2023

„Rekolekcje w drodze” to inicjatywa, którą podjęliśmy w ramach współpracy komisji powołaniowych działających w poszczególnych polskich prowincjach naszego zgromadzenia.

W organizację majowego weekendu dla młodzieży zaangażowały się s. Małgorzata Kobierska z Poznania, s. M. Zofia Przybył z Katowic, s. M. Karola Gos i s. M. Vianneya Lupa z Warszawy. W dniach od 29 kwietnia do 3 maja zaprosiłyśmy młodzież do naszego domu, Domu św. Elżbiety w Krynicy Zdroju, aby wspólnie przeżyć ten czas pogłębiając naszą relację z Bogiem, poznając lepiej samych siebie oraz budując wzajemne więzi. W rekolekcjach uczestniczyła młodzież studencka i licealna w liczbie osiemnastu dziewcząt i dwóch chłopców.

Naszym opiekunem duchowym był Ks. Jakub Kopystyński SCJ, który codziennie sprawował dla nas Eucharystię oraz głosił Słowo Boże. Poprowadził również warsztaty o tożsamości, a także towarzyszył rozmową i posługą w sakramencie pokuty. S. M. Karola i s. M. Zofia poprowadziły warsztat o lepszym rozumieniu siebie poprzez świadome przeżywanie swoich emocji, nazywaniu potrzeb i podejmowaniu właściwych strategii ich zaspakajania. S. M. Małgorzata poruszyła temat umiejętności podejmowania decyzji.

Poza programem rekolekcyjnym mieliśmy również czas na rekreację i korzystanie z atrakcji turystycznych na terenie Krynicy i Muszyny. Pierwszego dnia zwiedzałyśmy Krynicę, zdobyłyśmy szczyt Góry Parkowej, drugiego dnia uczestniczyliśmy w spływie kajakowym rzeką Poprad, trzeciego dnia wyruszyliśmy na cały dzień w góry. Pokonaliśmy trasę od Krynicy prze Jaworzynę Krynicką, dalej Bacówkę nad Wierchomlą, aż po Szczawnik.

Codziennie wieczorem spotykaliśmy się na wspólnych zabawach, tańcach, planszówkach. Gościliśmy również na jednym spotkaniu małżeństwo – Magdalenę i Jakuba Wachnik, którzy podzielili się z nami świadectwem swojej wspólnej drogi, i przeszkodami, które musieli pokonać, aby móc stworzyć szczęśliwy związek, oparty na głębokiej wierze w obecność i działanie Boga w ich życiu.

Jesteśmy niezwykle podbudowane dojrzałością młodzieży, świadectwem ich życia, pragnieniem Boga i doświadczeniem Jego działania w ich codziennym życiu, którym chętnie się dzielili, a także niezwykłą otwartością, która pozwoliła zbudować niesamowitą atmosferę. Młodzież chętnie angażowała się we wszystkie zaproponowane działania i aktywności oraz ubogacała ten czas pięknym śpiewem, szczególnie podczas wspólnej Eucharystii i codziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni s. Przełożonej M. Rafale Śmiałek i całej wspólnocie sióstr Domu św. Elżbiety za niezwykłą hojność, otwartość i ofiarną posługę, dzięki której mogliśmy przeżyć ten czas w radości i pokoju.

Niech Dobry Bóg będzie uwielbiony w tym wyjątkowym czasie i tych pięknych młodych ludziach i pomaga wydać dobre owoce rekolekcji w codzienności. Ufamy, że w kolejnych latach uda się nam zrealizować podobne między prowincjalne inicjatywy, które są wyrazem naszej troski o młodego człowieka oraz odpowiedzią na pragnienie towarzyszenia im na drodze dojrzewania w wierze.

Koniecznie zobacz załączone zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »