Śluby wieczyste w Guarambare

15.11.2022

W dniach od 02 do 09 listopada 2022 roku wraz z Matką Generalną M. Samuelą Werbińską udałyśmy się do Paragwaju, aby odwiedzić nasze Siostry tam posługujące.  

To już 14 lat obecności Sióstr Elżbietanek w Guarambare. Punktem kulminacyjnym naszego pobytu była uroczystość złożenia Ślubów wieczystych przez Siostrę M. Luizę Péres, pierwszą Siostrę Elżbietankę, Paragwajkę. Za dar jej powołania i trwania w powołaniu dziękujemy dziś dobremu Bogu. Na tę doniosłą uroczystość przybyły Siostry z sąsiednich krajów. Z Brazylii: Siostra Prowincjalna M. Alicja Sikora i Siostra Sekretarka M. Barbara Smolnik, natomiast z Boliwii przyjechała Siostra Przełożona M. Anna Kuniszyk.

Dzień 05 listopada dla Siostry M. Luizy był dniem wyjątkowym. Świadkami tego wydarzenia były Współsiostry, mama, brat, rodzice chrzestni, rodzina i zaproszeni goście. Dzień ten obfitował w wielkie przeżycia. Wszyscy mieli świadomość, że uczestniczą w niezwykłym wydarzeniu, że są świadkami spotkania Boga z człowiekiem, spotkania radosnego, czułego, pełnego wdzięczności i miłości. Dziękujemy Panu za to, że wybrał Siostrę M. Luizę i zechciał ze sobą połączyć na zawsze. Uroczystej Eucharystii przewodniczył bp. Joaquin Hermes Robledo Romero w koncelebrze Ojców Franciszkanów Konwentualnych, na czele z proboszczem parafii O. Markiem oraz Księży ze Zgromadzenia Michaelitów. W homilii, Ks. bp. zaznaczył, że to wielka radość, dla Kościoła w Paragwaju, że rodzima, z tej ziemi Siostra, poświęciła swoje życie, już na zawsze, Panu Bogu. Niech przykład Siostry M. Luizy będzie inspiracją dla innych młodych dziewcząt, aby z odwagą kroczyły drogą powołania.

Były obecne również siostry z innych Zgromadzeń Zakonnych. Po zakończonej Mszy św. wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do domu parafialnego, gdzie na Sali był przygotowany poczęstunek. Mogłyśmy podziwiać różne występy, przygotowane przez grupy parafialne, specjalnie na tę uroczystość. Oczywiście były również tańce paragwajskie w wykonaniu dzieci.

Nasze Siostry z wielkim poświeceniem i oddaniem ubogacają swoją posługą i świadectwem życie parafii, biorąc w niej czynny udział: prowadzą katechezę i grupę ministrantów. Pracują w szkole z dziećmi i młodzieżą, prowadzą również małe przedszkole w Centrum św. Elżbiety, do którego uczęszczają biedne dzieci. Siostry odwiedzają chorych i starszych w ich własnych domach pomagają potrzebującym. Wielką troską otaczają młodzież, która myśli o życiu zakonnym.

Kochane Siostry dziękujemy Wam za waszą obecność i trwanie na misji jaką Bóg i Zgromadzenie Wam powierzyło.

Siostra M. Patrycja Sobinek
radna generalna

Zobacz zdjecia w Galerii

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »