Śluby wieczyste w katedrze św. Olafa w Oslo

14.12.2021

W sobotę 20 listopada 2021 r. Siostra M. Paulina (Hồng Ngọc Thị) Nguyễn i Siostra M. Monika (Hiền Thị) Nguyễn złożyły śluby wieczyste w katedrze św. Olafa w Oslo, dając wyraz swej gotowości pójścia za Panem przez całe swoje życie, zgodnie z charyzmatem Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, jak też pragnieniu bycia narzędziami, przez które Bóg może działać.

Uroczystość wieczystej profesji rozpoczęła się w samo południe. Koncelebrowanej przez wielu kapłanów Mszy Świętej, która była transmitowana przez internet, przewodniczył Ordynariusz Diecezji Oslo Ksiądz Biskup Bernt Eidsvig. Na początku uroczystej liturgii Ksiądz Biskup podkreślił, że dzisiejsza uroczystość złożenia ślubów wieczystych jest wielką radością dla Kościoła, szczególnie dla Kościoła w Norwegii oraz dla Zgromadzenia.

Po  kazaniu wygłoszonym przez Księdza Biskupa i odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych – zgodnie z rytuałem – Siostra M. Paulina i Siostra M. Monika złożyły wieczystą profesję, uwierzytelniając ją  własnoręcznym podpisem na ołtarzu. Przyjmując złotą obrączkę – znak zaślubin z Niebieskim Oblubieńcem – potwierdziły swą całkowitą przynależność do Chrystusa i wolę oddania się na służbę Jego Mistycznemu Ciału – Kościołowi.

Radość i wdzięczność Bogu za dar wieczystej konsekracji dwóch swoich członkiń kościelna wspólnota  wyraziła słowami hymnu Te Deum laudamus.

Na zakończenie uroczystej liturgii słowa wdzięczności do zebranych skierowała Siostra Prowincjalna M. Katarina Hodyr. W sposób szczególny zwróciła się do Rodziców, Rodzeństwa i Krewnych obydwóch Sióstr, którzy z powodu pandemii, nie mogli być obecni fizycznie na uroczystości.

Po skończonej liturgii, życzeniach i sesji fotograficznej, w sali parafialnej odbyło się przyjęcie dla wszystkich osób przybyłych na to podniosłe wydarzenie. Natomiast wieczorem w Domu Prowincjalnym miała miejsce druga część uroczystości – wspólne nieszpory oraz obiad przeplatany występami młodszych Sióstr.

Niech Pan Bóg, za wstawiennictwem Najświętszej Maryi Panny i św. Elżbiety, obdarza siostry M. Paulinę i M. Monikę, pełnią radości, pokoju i gorliwości w ich posłudze.

Siostra M. Augustyna

Zobacz zdjecia z uroczystości złożenia ślubów wieczystych

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »