Spotkanie Młodych Paradiso

10.07.2021

2 lipca 2021 na Świętej Górze w Gostyniu odbyło się Spotkanie Młodych Archidiecezji Poznańskiej Paradiso. Podczas takiego wydarzenia nie mogło zabraknąć osób zakonnych. Nasze Siostry i Postulantki z Poznania z wielką radością i otwartością towarzyszyły młodym, wspólnie z nimi przeżywając ten niezwykły czas.

Wspólna modlitwa brewiarzowa, różaniec i Eucharystia, szept spowiedzi, poruszające świadectwo i fascynująca konferencja, pasjonująca zabawa terenowa w grupach, wyśmienite jedzenie, śpiew pełen mocy, cisza adoracji i radosne tańce – to wszystko, a właściwie jeszcze więcej działo się na Paradiso. To tak technicznie, a duchowo? Głębokie doświadczenie modlitwy i spotkania z Wszechmogącym Bogiem, który przemienia nasze życie, refleksja i zaduma, radość poznawania nowych ludzi, spotkania i bycia razem, entuzjazm dzielenia się wiarą i napełnienie się siłą, jaką daje wspólnota.

Ciekawym i nietypowym punktem programu był Nocny Festiwal Smaków. W ramach tego wydarzenia siostry zakonne z różnych zgromadzeń przygotowały przekąski dla uczestników spotkania, potrzebujących uzupełnić zapasy energii po całodziennych, intensywnych aktywnościach. Była to także dobra okazja, aby przekazać młodym ludziom informacje o swoim zgromadzeniu. Nasze Siostry z Domu Prowincjalnego w Poznaniu chętnie włączyłyśmy się w tę akcję, przygotowując niesamowite przekąski. Były to kanapki z 18 krajów świata, w których znajdują się nasze placówki. Kolorowe, pieczołowicie przygotowane, a przede wszystkim przepyszne, wzbudziły ogromne zainteresowanie i rozeszły się w mgnieniu oka. Uczestnicy najpierw przyglądali się flagom poszczególnych państwa, czytali skład egzotycznych kanapek i podziwiali ich piękny wygląd, a następnie z zaciekawienie próbowali tych niecodziennych dla siebie smaki. Stanowisko było nieustannie oblegane przez młodych ludzi, którzy w międzyczasie rozmawiali z siostrami, dopytywali, chwalili pomysłowość i wykonanie, i zachwycali się bogactwem i różnorodnością naszej zakonnej wspólnoty.

s.M. Małgorzata Kobierska

Zobacz załączone zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »