Elżbietańska obecność w Wilnie

13.04.2020

Ksiądz Andrzej Byliński – Administrator Kościoła pw. Ducha Świętego w Wilnie poprosił Siostrę Prowincjalną M. Paulę Marcinowską o Siostry do posługi w parafii. W odpowiedzi na prośbę Księdza Administratora została utworzona dnia 2.03.2020 r. w Wilnie – filia placówki w Alytusie. We Wspólnocie jesteśmy 3 Siostry i tymczasowo mieszkamy na parafii.

Nasza posługa jest związana z troską o drugiego człowieka w Hospicjum dziecięcym. Zajmujemy się także katechizacją w szkole, przygotowujemy dzieci do I Komunii św., pracujemy w świetlicy środowiskowej, prowadzimy grupę modlitewną, grupę młodzieży i scholę parafialną.  

Boża Opatrzność sprawiła, że jesteśmy bardzo blisko Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, gdzie znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego i w pobliżu kaplicy w Ostrej Bramie z ikoną Matki Bożej Miłosierdzia. W tych szczególnych miejscach zanosimy nasze modlitwy i polecamy Miłosierdziu Jezusa i Maryi wszystkie intencje naszego Zgromadzenia, a w tym trudnym czasie prosimy także o powstrzymanie pandemii.

Siostry z Wilna

Zobacz załączone zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »