Drzwi szeroko otwarte

18.06.2019

Tradycyjnie jak co roku, zorganizowałyśmy festyn pod tytułem "Drzwi szeroko otwarte" na terenie Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie, prowadzonym przez Prowincję Toruńską naszego Zgromadzenia.

Przekonujemy się dziś na każdym kroku, że charyzmat naszej bł. Matki Marii jest wyjątkowo aktualny. W radościach i powodzeniach, w zwycięstwach i w szarej codzienności, staramy się czynić dobro dla drugiego człowieka.

Tradycyjnie jak co roku, zorganizowałyśmy festyn pod tytułem “Drzwi szeroko otwarte” na terenie Hospicjum św. Elżbiety w Złotowie, prowadzonym przez Prowincję Toruńską naszego Zgromadzenia. Na radosne świętowanie 8 czerwca br. zaprosiliśmy wielu przyjaciół, kapłanów, lekarzy, darczyńców, pracowników Hospicjum, wolontariuszy, mieszkańców Złotowa i wielu innych gości. O godzinie 10.00 Siostra M. Piotra Lisakowska, Dyrektor Hospicjum, powitała zgromadzonych gości, a tym samym otworzyła oficjalnie rodzinny festyn. Tego słonecznego dnia na świętowanie przyszło blisko 300 osób. O rewelacyjną oprawę muzyczną podczas spotkania zatroszczyła się także Siostra Dyrektor. Znane przeboje mogliśmy usłyszeć dzięki profesjonalnemu didżejowi, który prowadził program muzyczno-taneczny z ogromną dawką humoru i energii.

Jedną z wielu atrakcji, szczególnie dla dzieci był tzw. “basen z kulkami” oraz trampolina, która cieszyła się niesłabnącym powodzeniem. Radosnym punktem imprezy była okazja do popularnego kolorowania twarzy najodważniejszym uczestnikom spotkania, przez specjalne do tego zaproszoną osobę.

Aby gościom nie zabrakło sił i entuzjazmu, kilku wolontariuszy z Ośrodka Wychowawczego z Debrzna zaangażowało się w rozdawanie pysznego ciasta i napoi przygotowanych przez personel Hospicjum.

W rodzinnej atmosferze spotkania, dzieliliśmy się radością, przemyśleniami oraz doświadczeniami życiowymi. Każdy chciał uwiecznić na zdjęciu to wyjątkowe wydarzenie.

Warto dodać, że nasz festyn – “Drzwi szeroko otwarte” to dla całej społeczności Złotowa bardzo ważne integracyjne święto. Każdy może przyjść, nikt nie jest wykluczony. Głosimy znane wszystkim przesłanie: hospicjum to życie. Dzięki pomocy fachowej kadry medycznej zapewniamy choremu najlepszą jakość życia, łagodzimy ból, wysłuchujemy zwierzeń i towarzyszymy przez cały okres choroby. Nieodłącznym towarzyszem mieszkańców naszego Hospicjum jest Ks. Kapelan Skowronek MSF, na którego wsparcie duchowe możemy zawsze liczyć.

Słowa Bł. Matki Marii Merkert: „z głęboką wiarą i żywą ufnością w troskach, cierpieniu i radości – widziałyśmy kochającą rękę Boga, która prowadzi i wszystkim kieruje” inspirują i towarzyszą nam codziennie w złotowskim Hospicjum św. Elżbiety. Jesteśmy przekonane, że przesłanie jakie niesie posługa Hospicjum jest dziś niegasnącym promieniem nadziei w świecie, który tak łatwo pogrąża się w poczuciu beznadziejności.

Wdzięczne słowo “dziękuję” za okazane serce i hojność kierujemy do wszystkich zaproszonych zacnych gości, Sióstr, darczyńców o wielkim, szlachetnym sercu i wszystkich mieszkańców Złotowa. Do zobaczenia!

Siostry Elżbietanki ze Złotowa
Prowincja Toruńska

Zobacz zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »