Radosne oczy dziecka

17.06.2019

W dniu 1 czerwca w naszej parafii Przemienienia Pańskiego w Atyrau zorganizowaliśmy dla dzieci Dzień Dziecka.

2019 Kazachstan

W radosnych oczach dziecka możemy dostrzec samego Boga.

W dniu 1 czerwca w naszej parafii Przemienienia Pańskiego w Atyrau zorganizowaliśmy dla dzieci Dzień Dziecka. Każdy mógł przyjść, jedynym warunkiem było aktywne włączanie się w gry i zabawy oraz szczera radość. Wiele dzieci skorzystało z zaproszenia, chociaż był trudny wybór, gdyż w Atyrau w wielu miejscach zostały zorganizowane takie spotkanie.

Poranek przywitało słońce, które nie opuszczało nas cały dzień. O godzinie 9.30 na naszym okiennym termometrze zabrakło już podziałki, więc nie trudno sobie wyobrazić, jak było gorąco.

O godzinie 13.30 zaczęły przychodzić dzieci, które z niecierpliwością czekały by dopchać się do osób, które zajmowały się malowaniem twarzy.

Wesoła muzyka rozbrzmiewała wokoło, co zachęcało dzieci do zabawy.

Przygotowałyśmy wiele konkursów i konkurencji sportowych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Największą popularnością cieszyły się konkurencje sportowe, szczególnie te z wodą.

Do naszej radosnej zabawy dołączyły także zaproszone dzieci zespołem Downa, co było dla nas wielką radością. Do niedawna jeszcze nie można było spotkać takich dzieci na ulicach, gdyż były one trzymane w tylko domach.

Oczywiście nie obyło to wszystko się bez słodkich nagród, lodów, a na koniec każde dziecko otrzymało mały upominek.

Dziękujemy naszym księżom, młodzieży, wolontariuszom, a także wszystkim ofiarodawcom, którzy pomogli nam w zorganizowaniu święta dla naszych dzieci.

Siostry Elżbietanki z Atyrau

Zobacz zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »