Nagroda TVP POLONIA dla Siostry M. RAFAŁY

29.04.2019

Laureatami nagrody przyznawanej od 1995 roku są wybitni Polacy, którzy swoimi osiągnięciami rozsławiają na całym świecie polską kulturę, edukację naukę, sztukę i sport. Symbolem nagrody jest statuetka przedstawiająca Fryderyka Chopina.

Statuetka

25 kwietnia 2019 roku nasza Siostra M. Rafała Włodarczak otrzymała podczas Uroczystej Gali w Arkadach Kubickiego na Zamku Królewskim w Warszawie nagrodę przyznana przez Kapitułę TVP Polonia „Za zasługi dla Polski i Polaków poza granicami kraju”. Laureatami nagrody przyznawanej od 1995 roku są wybitni Polacy, którzy swoimi osiągnięciami rozsławiają na całym świecie polską kulturę, edukację naukę, sztukę i sport. Symbolem nagrody jest statuetka przedstawiająca Fryderyka Chopina.

Otrzymana nagroda jest wielkim wyróżnieniem dla Siostry M. Rafały i wszystkich Sióstr pracujących poza granicami naszego kraju, a szczególnie w Ziemi Świętej.

Siostra znalazła się w gronie 8 laureatów tegorocznej nagrody.

Siostra nagrodzona została za bohaterska działalność misyjną, dzięki której w Jerozolimie i Betlejem powstały dwa Sierocińce, które nazwane zostały DOMY POKOJU.

Ze względu na stan zdrowia Siostry M. Rafały nagrodę w Jej imieniu odebrały s. M. Kryspina Wesołowska i s. M. Irmina Zielińska.

Tę prestiżową nagrodę wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP minister Adam Kwiatkowski, który w ciepłych słowach wyraził się o Siostrze M. Rafale, którą – jak podkreślił – zna osobiście. Wyraził swój podziw i wdzięczność, za miłość którą dawała dzieciom i Polakom, którzy potrzebowali pomocy w Ziemi Świętej.

Zapraszamy do oglądania relacji z Uroczystej Gali w TVP POLONIA 2 maja o godz. 20.15 lub skrótu z tego wydarzenia 3 maja o godz. 9.25. Relacja wręczenia nagrody będzie dostępna również na stronie www.tvppoloniastream.tvp.pl

Zobacz również

Galeria zdjęć

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »