„Człowiek Człowiekowi ”nagroda dla Siostry Dyrektor M. Irminy Zielińskiej

27.04.2019

Siostra M. Irmina otrzymała statuetkę w kategorii indywidualnej za pracę wśród dzieci i młodzieży, osób starszych oraz niepełnosprawnych z rąk Biskupa Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej ks. Tadeusza Lityńskiego.

Dnia 27 kwietnia br. w auli im św. Jana Pawła II przy parafii Ducha Świętego w Zielonej Górze odbyła się Jubileuszowa XX Gala nagrody Biskupa Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej „Człowiek Człowiekowi”. W tym roku zostało wręczonych 13 statuetek w 3 kategoriach. Nagroda organizowana jest przez Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej oraz Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie.

Siostra M. Irmina otrzymała statuetkę w kategorii indywidualnej za pracę wśród dzieci i młodzieży, osób starszych oraz niepełnosprawnych z rąk Biskupa Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej ks. Tadeusza Lityńskiego.

Uroczystość rozpoczęła obchody Tygodnia Miłosierdzia w Kościele Zielonogórsko-Gorzowskim.

Przed wręczeniem statuetek ks. Stanisław Podfigórny  dyrektor Caritas diecezjalnej  powiedział,  że nagroda Człowiek Człowiekowi ludziom,  którzy żyjąc w swoich lokalnych społecznościach swoim życiem pokazują, że dzielenie się miłosierdziem jest i powinno być czymś oczywistym, że taka właśnie postawa, choć nie raz napotykająca na różne trudności i przeciwieństwa, zmienia świat. Podkreślił, że nagroda Biskupa Diecezjalnego to taki swoisty “Oskar w Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej”, który już od 20 lat jest przyznawany przez Kapitułę powołaną przez Księdza Biskupa Diecezjalnego, do tego, by pokazać ludzi w ich bezinteresowności, w tym działaniu na polu charytatywnym diecezji.

Statuetka została ustanowiona w 1999 roku na wniosek organizacji charytatywnych  – Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej i Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna.

Bardzo się cieszymy, że wśród nagrodzonych znajduje się nasza Siostra Dyrektor M. Irmina. Na dalsze piękne posługiwanie życzymy Kochanej Siostrze M. Irminie szczególnej opieki Bożej i wstawiennictwa św. Elżbiety. Szczęść Boże!

Siostra M. Edyta Rychter

Zobacz zdjecia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »