Nasza Misja w Paragwaju

06.07.2017
Paragwaj uczniowie zdjęcie grupowe

Nasza Misja w Paragwaju obchodzi 9 rocznice założenia. Czas płynie tak szybko, a jednocześnie wszystko wydaje sie jakby wydarzyło się wczoraj.

W ciągu tego czasu ciągle doświadczamy jak bardzo Pan Bóg czuwa nad nami, jak prowadzi, jak czujemy Jego dobrą ojcowską rękę… I objawia się to między innymi we wspaniałych ludziach których On stawia na naszej drodze. Od niedawna tak bardzo cieszymy ogromną życzliwością parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryji Panny z Witoszowa Dolnego z ks. Proboszczem Jarosławem Lipniakiem a także z parafii sąsiednich. Żyjemy tutaj w Guarambaré, pracujemy, pomagamy w pewien sposób mieszkającym tu ludziom, prowadzimy działalność w Centrum Św. Elżbiety tj. przedszkole dla najmłodszych, świetlicę dla dzieci i młodzieży, prace przy parafii.., ale tak naprawdę wiele rzeczy nie byłoby możliwych bez pomocy i życzliwości tych cichych misjonarzy w Polsce również, którzy wkładają tyle serca, aby sprawić radość naszym dzieciakom. No a ostatnia radość była ogromna i to trudno opisać… korkotrampki do piłki nożnej! Trzeba zacząć od tego, że tutaj chłopcy uwielbiają grać w piłkę nożną, żadne spotkanie, nie może odbyć się bez chociaż krótkiego meczyku… Futbol króluje… no i przyszedł ten moment rozdawania korkotrampek… wykorzystałyśmy zapowiedziany konkurs pięknego czytania, i jako nagroda zostały rozdane buty… Radość przeogromna chłopcy nie mogli nawet tego dnia zjeść swojego podwieczorku, bo patrzyli na swoje nowiusieńkie, śliczne sportowe obuwie… Po konkursie staraliśmy dotrzeć do innych rodzin, gdzie chłopcy otrzymali swoje wymarzone korkotrampki.

Dziękujemy również serdecznie za wszystkie przybory szkolne, jest to podstawowe narzędzie naszej pracy, za słodycze i wszystkie niespodzianki które tak bardzo cieszą serca! Okazuje się że dla dobrych ludzi nie istnieją granice ani odległość.

Niech Pan Bóg wszystkim błogosławi.

s. Eva Sańka

Zobacz zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »