Elżbietańskie Rodzinne Spotkanie

03.09.2015

30.08.2015r. Rok Życia Konsekrowanego przyczynił się do tego, iż po długich latach pragnień oraz oczekiwania zdobyłyśmy się na odwagę, aby przygotować spotkanie naszych rodzin w Puszczykowie. Z początku myślałyśmy, że niewielu będzie takich, którzy zapragną razem z nami cieszyć się darem powołania zakonnego. Prawda okazała się być inna od ludzkich zamysłów. Na spotkanie, które odbyło się w niedzielę, 30 sierpnia 2015 r., przybyło ok. 250 osób. Rodzice, rodzeństwo, krewni i oczywiście siostry z naszych wspólnot, przybyli pełni entuzjazmu, radości i zapału.

Nasz „referat powołaniowy” na tę, niezwykłą i niecodzienną okazję połączył siły tworząc zespół muzyczno- taneczny oraz kabaret „Mru-mru”. Od samego rana starałyśmy się rozśpiewać gromadę przybywających gości oraz rozruszać nieco zagubione dzieci, poprzez taniec i piosenki z gestami. Jak się okazało, dzieci radziły sobie doskonale. Pełne entuzjazmu zmieniały nawet kabaret, wkładając swoich „pięć groszy”. Mała Emilka o mało co, nie zabroniła organiście grać…

Wokół radości biesiadowania i przebywania z sobą, roztaczała się niewidzialna zasłona modlitwy i łask, które za przyczyną św. Jana Pawła II każdy z nas otrzymywał. Pierwszym punktem, oddania czci świętemu Janowi Pawłowi II było odsłonięcie i poświęcenie pomnika znajdującego się w ogrodzie zakonnym. Poświęcenia dokonał Jego Ekscelencja ks. bp. Grzegorz Balcerek. Aktowi temu towarzyszyły odpowiednie modlitwy oraz śpiewy połączone z gromkimi oklaskami uznania oraz wdzięczności za powstałe dzieło. Nie zabrakło również “Barki” – ulubionej pieśni Jana Pawła II. Cała uroczystość przebiegała w atmosferze radości oraz tańca.

Duchową ucztą dla każdego z nas, była oczywiście Eucharystia, której przewodniczył ks. bp. Grzegorz Balcerek oraz Kapelan Puszczykowski – Ks. Jan. Ks. Biskup w kazaniu nawiązał do słów papieża Franciszka, który zaprasza nas, abyśmy często używali słów proszę, dziękuję i przepraszam; jak również, abyśmy nie bali się mówić sobie każdego dnia –KOCHAM CIĘ. Drugim istotnym tematem poruszonym podczas kazania było zaproszenie do modlitwy różańcowej każdego dnia, w gronie rodziny. Ks. Biskup zwrócił uwagę na to iż, nie ma prostszej modlitwy, która potrafi tak ściśle zjednoczyć rodzinę jak różaniec.

Na zakończenie, rodziny wysłuchały konferencji ks. Adama Adamskiego – filipina oraz wspólnie odmówiły Koronkę do Bożego Miłosierdzia, po której każdy mógł uczcić relikwie św. Jana Pawła II. Punktem ostatecznym programu był kabaret przygotowany przez siostry referentki oraz wspólne zdjęcie, z lotu ptaka. Bogu niech będą dzięki!

zobacz więcej na stronie Prowincji Poznańskiej

 

s. M. Jadwiga K.

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »