Siostry Wieczystki 2015 r

21.08.2015

Czas przygotowań do oddania się Bogu na zawsze we Wspólnocie Sióstr św. Elżbiety dobiegł końca. Dwa miesiące, w których mogłyśmy się namacalnie przekonać o głębokiej Miłości Boga do nas.

Puszczykowo

Czas w którym miałyśmy możliwość odnowić to co może się trochę zakurzyło. Na rozpoczęcie czasu przygotowania do Profesji Wieczystej od s. Mistrzyni M.Józefy otrzymałyśmy kamienie z Jeziora Genezaret na których miałyśmy wypisać słowa którymi Pan Jezus powołał nas na swoja wyłączną służbę. Zadanie mogło by się wydawać proste, ale … nie łatwo wejść na dno swojego serca w gdy wokół szaleje burza. Aby uciszyć wszelkie wichury poddałyśmy się bez reszty prowadzeniu Duchowi Świętemu i wyruszyłyśmy na Pielgrzymkę do korzeni Wiary. Nysa, Sobotin, Prudnik, Bardo, Wambierzyce, Częstochowa, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice, Łagiewniki, Poznań, Swarzewo, Gostyń, Pola Lednickie i wiele innych miejsc do których pielgrzymowałyśmy. Ktoś może powiedzieć: „co one tam robiły? tylko jeździły!” – to prawda, ale każda z tych pielgrzymek to wypływanie na głębie naszych serc, to spotkania ze świętością naszych Matek Założycielek, Sióstr Męczenniczek, to świadectwo wiary naszych Świętych Rodaków Jana Pawła II i siostry Faustyny, to powrót do korzeni chrześcijaństwa w Polsce, to oddanie naszych serc Matce Bożej, to… pragnienie jeszcze głębszego zjednoczenia się z Bogiem. I każda z nas ponownie usłyszała słowa wezwania za którym poszłyśmy i nadal kroczyć chcemy. Każda z nas jeszcze raz usłyszała pytanie Jezusa „czy kochasz mnie ?” Odpowiedz dajemy swoim życiem już od Pierwszej Profesji, a 22.08.2015 zapieczętujemy ją na zawsze.

Dziękujemy Dobremu Bogu za czas i miejsce, które sobie wybrał dla nas, za ludzi i okoliczności którymi nas ubogacał. Dziękujemy Ci Jezu, że tak bardzo nas Kochasz, my pragniemy całym sercem, tak jak potrafimy odpowiedzieć na Twoją Miłość. Dziękujemy Kochanej Matce Generalnej za nieustanna łączność nami oraz za wsparcie duchowe i materialne.

Dziękujemy Kochanej Siostrze Prowincjalnej M. Kamili za to, że przyjęła nas Siostra Prowincjalna na dwa miesiące do Prowincji Poznańskiej, dziękujemy za świadectwo wiary i miłości do Zgromadzenia, dziękujemy za radość, otwartość i wspólną modlitwę. Dziękujemy za okazane nam dobro duchowe i materialne. Wszystkim Siostrom Prowincji Poznańskiej, szczególnie ze Wspólnoty w Puszczykowie z serca dziękujemy.

Dziękujemy Kochanej Siostrze Prowincjalnej Pauli i s.Mistrzyni M.Franciszce oraz wszystkim Siostrom Prowincji Wrocławskiej za wsparcie modlitewne, życzliwość i wszelkie dobro materialne. Dziękujemy Kochanej Siostrze Mistrzyni M.Józefie za poświęcony nam czas i za uległość Duchowi Świętemu, za pociągające nas świadectwo życia i wiary, dziękujemy za otwartość i radość, za spontaniczność i dobroć, za miłość do Zgromadzenia i Kościoła.

Dziękujemy wszystkim Kapłanom i Diakonom, którzy nam w tym czasie towarzyszyli, dziękujemy za mądrość która się z nami dzieliliście i za cierpliwość którą nam okazaliście. Aby nie pominąć nikogo dziękujemy wszystkich, których spotkałyśmy w czasie „Przygotowania” niech Dobry Bóg wszystkim błogosławi. My ze swej strony zapewniamy o pamięci w modlitwie i radosnej pamięci. BÓG ZAPŁAĆ !!!

Puszczykowo 19.08.2015r. siostry wieczystki: s.M.Natanaela, s.M.Michalina, s.M.Gracjan, s.M.Anna

Zobacz zdjęcia na stronie Prowincji Poznańskiej

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »