Nowicjat 2015/2016 – oto idę Panie

07.08.2015
zdjecie grupowe Siostr Nowicjuszek

che t7.08.2015r. Lipcowy pierwszy piątek miesiąca 2015 roku zapisze się wielkimi literami w sercach jedenastu sióstr nowicjuszek.
Dla s.Miriam, s.M.Agnieszki, s.M.Łucji (prowincja wrocławska), s.M.Elżbiety (region Rosja) oraz s.M.Bernadetty i s.M.Łucji (prowincja nyska) to dzień, w którym zakończył się czas wspólnej formacji nowicjackiej w Puszczykowie, a dla s.M.Ancilli (prowincja toruńska), s.M.Luizy (prowincja katowicka), s.M.Paschalis, s.M.Elizy i s.M.Serafiny (prowincja wrocławska) to dzień rozpoczęcia wspólnej formacji na wielkopolskiej ziemi.

W czasie Mszy Świętej wzięły widział Siostry Prowincjale z Nysy, Katowic, Torunia, Poznania i Wrocławia, oraz Siostry Wikarie, Mistrzynie i współsiostry, nie dało się nie zauważyć wielkiego wzruszenia, ale i radości Sióstr nowicjuszek wylatujących z puszczykowskiego gniazda. Ojciec Kamil OFM przewodniczył Eucharystii i wygłosił homilię, w której nawiązał do ewangelicznej sceny, w której uczniowie pełni rezygnacji i rozczarowania uciekli od wspólnoty Apostołów „do wsi, zwanej Emaus” (Łk 24,13b). Kaznodzieja zachęcał by nie tracić nadziei w smutku i przygnębieniu bo i w takie sytuacje wchodzi Chrystus pokrzepiając nas Słowem i Swoim Ciałem. Zbawiciel daje się nam poznać byśmy pełni ducha i nadziei „w tej samej godzinie” (Łk 24,33a) mogli i chcieli wrócić do wspólnoty i dzielić się radością ze spotkania z Panem.

Po niemal rocznej formacji, głębszego poznawania życia wspólnotowego, przebywania ze sobą w chwilach radości i smutku, pracy i rekreacji, na modlitwie w kaplicy i z różańcem w ręku w ogrodzie, pod pełnym miłości, dobroci i mądrości okiem s. Mistrzyni M.Emilii przyszedł czas by Siostry Nowicjuszki wróciły do swoich Prowincji i Regionu i tam złożyły Pierwszą Profesję oraz dzieliły się radością ze spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem.

W czasie homilii o.Kamil wyjaśnił też dwa kluczowe słowa, pierwsze to – radykalizm – , które z wielu względów źle może się kojarzyć, a przecież to zachęta do powrotu do korzeni. Drugie słowo to – entuzjazm – o którym mówi papież Franciszek, czyli nie wesołkowatość, ale bycie W BOGU. Tym sam jest to zachęta dla każdego z nas, ale nade wszystko dla Sióstr rozpoczynających roczną formacje w nowicjacie by czerpać z Korzeni chrześcijańskich i elżbietańskich i być zanurzonym W BOGU, a przez to promieniować Jego Miłością, Dobrocią i RADOŚCIĄ ! Z serca tego życzymy wszystkim Siostrom Nowicjuszkom i każdej poszczególnej Siostrze św. Elżbiety.

s.M.Michalina

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »