Poranek Wielkanocny z Ubogimi

10.04.2015
Wielkanoc z Ubogimi

Już od rana w elżbietańskim w Wieczerniku w Poznaniu przy ul. Łąkowej gromadzili się ubodzy i bezdomni by uczestniczyć we Mszy Świętej Zmartwychwstania Pańskiego.

„ Dziś Jezus mówi i do Was „ Witajcie”. Może żaden z Was nie usłyszy tego od męża, żony czy rodziny, ale Jezus mówi dziś do Ciebie – Witaj. Jesteście Jezusowi bliscy” – podkreślił w czasie homilii ks. Tomasz Ren, zastępca dyrektora Caritas Poznańskiej.

Następnie uczestnicy liturgii zgromadzili się w świątecznie przyozdobionej przez młodzieży i siostry elżbietanki salce parafialnej kościoła pw. Bożego Ciała. Sala była udekorowana wielkanocnymi stroikami, kurczakami i kolorowymi pisankami. Na każdym stole, przykrytym białym obrusem, stały baranki z masła, a w wazonikach gałązki bukszpanu. Na wielkanocnym stole nie zabrakło polskich, tradycyjnych potraw. Był żurek, biała kiełbasa, szynka, pieczywo, jajka, herbata, kawa i babka drożdżowa. Przy stołach usługiwały siostry elżbietanki z siostrami nowicjuszkami i siostrami juniorystkami.

Modlitwie i poświęceniu pokarmów przewodniczył abp Stanisław Gądecki Metropolita poznański, złożył zgromadzonym życzenia i zasiadł z ubogimi do wspólnego stołu jak również Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak i nasza Siostra Prowincjalna M. Kamila. Siostry nowicjuszki z Siostrą Mistrzynią M. Emilią nie tylko usługiwały przy stołach ale ubogaciły Poranek Wielkanocny radosnym śpiewem.

„Głoszenie Chrystusa oznacza ukazywanie, że wierzyć w Niego i iść za Nim jest nie tylko rzeczą prawdziwą i sprawiedliwą, ale także piękną, zdolną napełnić życie nowym blaskiem i głęboką radością, nawet pośród trudnych doświadczeń”. Papież Franciszek (EG 167)

S.M. Józefa Krupa
wikaria prowincji

Poznań, 05.04.2015r.

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »