Spotkanie Sióstr Sekretarek Prowincjalnych i Regionalnych

27.04.2015
siostry sekretarki na placu św. Piotra

Dzięki inicjatywie i staraniu Matki Generalnej M. Samueli Werbińskiej oraz Sióstr z Zarządu Generalnego, w dniach 16-28 kwietnia 2015 r. w Domu Generalnym Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Rzymie miało miejsce spotkanie Sióstr Sekretarek Prowincjalnych i Regionalnych naszego Zgromadzenia.

Na to spotkanie przyjechało 11 Sióstr z całego świata. Rozpoczęło się ono uroczystą Mszą św., której 16 kwietnia przewodniczył JE Kard. Stanisław Ryłko, Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich.

Uczestniczki miały okazję przede wszystkim poznać się i podzielić się swoimi doświadczeniami. Jest to szczególnie cenne, ponieważ część z nas od niedawna pełni tę odpowiedzialną posługę. Na zaproszenie Matki Generalnej M. Samueli swoją wiedzą i mądrością życiową ubogacali nas także Kapłani, którzy prowadzili dla nas interesujące wykłady. Mogłyśmy wysłuchać konferencji O. Waldemara Barszcza TOR, Ks. Sylwestra Sowizdrzała FDP, O. Zdzisława Kijasa OFMConv, O. Karola Kraja OCD. Każdy z Prelegentów w sposób niezwykle ciekawy przybliżał nam posługę Siostry Sekretarki, ukazując nie tylko konieczne predyspozycje czy wymagane kompetencje, ale także odpowiedzialność, jaka wiąże się z pełnieniem tego zadania. Miałyśmy też okazję uczestniczyć w audiencji generalnej Ojca Świętego Franciszka. Na pewno było to niezapomniane przeżycie dla każdej z nas.

Naszą Wspólnotę budowała wspólna modlitwa i celebrowanie Eucharystii. Codziennie w dwóch grupach językowych – polskiej i niemieckiej – spotykałyśmy się na modlitwie brewiarzowej. Uczestniczyłyśmy też razem w porannej Mszy św., sprawowanej w języku włoskim, niemieckim lub polskim. Każde przedpołudniowe plenum otwierała medytacja, przygotowana przez poszczególne Siostry Sekretarki. Tym, co nas łączyło, było też wspólne pielgrzymowanie i zwiedzanie miejsc ważnych dla naszej wiary.

Jesteśmy ogromnie wdzięczne Kochanej Matce Generalnej M. Samueli, że miałyśmy możliwość uczestniczenia w tym pięknym siostrzanym spotkaniu.

W imieniu Sióstr Sekretarek – S.M. Aleksandra Leki

galeria

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »