Spotkanie Sióstr Mistrzyń w Berlinie.

11.05.2014

Spotkanie Sióstr Mistrzyń w Berlinie Od dnia 1.05 do 04.05 odbyło się spotkanie Sióstr Mistrzyń w Berlinie. Naszym tematem przewodnim w podczas tego spotkania było: „Przeżywanie w wierze codzienności życia zakonnego“.

Na spotkaniu były obecne Siostry Mistrzynie z Prowincji: Poznańskiej, Warszawskiej, Toruńskiej, Wrocławskiej, Katowickiej, Nyskiej i Niemieckiej. Naszym rozważaniom przewodniczył ks. Ryszard Krupa SCJ, który w konferencji nawiązał do Encykliki „Lumen fidei” podkreślając podwójny wymiar aktu wiary. Pan Bóg nawiązuje z człowiekiem relację, która dokonuje się w pełnej wolności, dając jednocześnie wezwanie i obietnicę. Spełnienie obietnicy jest rozciągnięte w czasie jak w życiu Abrahama. Czas ten nazywamy próbą wiary. W życiu zakonnym po usłyszeniu wezwania Boga, potrzeba nam pełnej świadomości obietnicy, która spełnia sie w naszym posługiwaniu przez ofiarę i oddanie. Treść konferencji skłoniła nas do dyskusji na temat codziennych zadań formacyjnych oraz kondycji wiary naszych wspólnot i sióstr nam powierzonych. Był to czas dzielenia się doświadczeniami, radościami i trudnościami. Dzięki serdecznej atmosferze każda z nas mogła podzielić się swoim osobistym doświadczeniem formacyjnym.

Dzięki uprzejmości Siostry Prowincjalnej Dominiki i Siostry Bernardetty, mogłyśmy również zwiedzić Berlin. Wśród gwaru wielkiego miasta udało się nam znaleźć oazy ciszy tj. Katedra św. Jadwigi Śląskiej, Katedra Ewangelicka oraz miejsce ciszy w Bramie Brandenburskiej. Jesteśmy wdzięczne za ten czas spotkania.

Uczestniczki spotkania

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »