Pozdrowienia z Paragwaju

22.09.2014
Paragwaj zdjęcie grupowe

I tak więc minął 6 roczek od założenia placówki w Paragwaju; i w tym czasie każdego dnia, Pan Bóg zsyła nam dużo niespodzianek i wyzwań; jedną z nich jest świetlica i “nasze dzieci” : dzieci i młodzież z Centrum Św. Elżbiety.

W galerii zdjęć chcemy podzielić się ważniejszymi wydarzeniami z życia naszej świetlicy. Na początek, zimowe wakacje z ewangelicznymi przypowieściami. Modlitwa, zabawa, konkursy, poszukiwanie zagubionej owcy, sianie ziarenka ( dziś nam wyrosły już całkiem ładne słoneczniki), naśladowanie Dobrego Samarytanina, teatrzyk o Synu Marnotrawnym. Na koniec oczywiście nagrody, ale przede wszystkim spowiedź i Msza św. w naszej kaplicy.

Korzystając z zimowych wakacji zorganizowałyśmy pierwsze w tym roku skupienie dla dziewcząt. Jako że w lipcu przypada Dzień Przyjaźni, tematem skupienia była: Przyjaźń dar od Pana Boga. Skupienie upłynęło w miłej rodzinnej atmosferze. Rozważałyśmy, co znaczy prawdziwa przyjaźń i przede wszystkim jak wspaniałą przyjaźń ofiaruje na Jezus.

…a potem to już Dzień Dziecka. Radości całe mnóstwo. Tradycyjnie dmuchany pałacyk, bez którego nie może odbyć się żadne święto, można było wsiąść do wozu strażackiego i policyjnego, dowiedzieć się o pracy dzielnych policjantów i strażakow…..a na koniec paróweczki, słodycze, tort i prezenty. Radością dla nas było to że tyle ludzi ofiarowało swoją pomoc w organizacji święta, w przygotowaniu prezentów, zabaw, kiełbasek i wszystkich innych rzeczy niezbędnych do świętowania.

Trzeba koniecznie wspomnieć naszą Matkę Bożą, która właśnie obchodziła swoje Święto Patronalne – Narodzenie Matki Bożej. Jest piękna , dobra …, i kochają Ją wszyscy, nie tylko w Guarambaré , bo na czas obchodów przybywają ludzie z rożnych miast I okolic. Było pięknie i uroczyście. I dzieci z Centrum Św. Elżbiety też zaznaczyły swoją obecność, ofiarowały swoje serduszka Matce Bożej.

Radości wiele,…. to takie wyjątkowe dni…ale jest też codzienność…, z małymi sukcesami, radościami ale też trudnościami i problemami, we wszystkim jest Pan Bóg.

Korzystając z okazji dziękujemy i pozdrawiamy wszystkich którzy w jakikolwiek sposób towarzyszą nam w naszej misji. Prosimy nadal o modlitwę o której również zapewniamy.

Siostry z Paragwaju

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »