Wielkanoc z ubogimi w Poznaniu

23.04.2014

Dwieście pięćdziesiąt ubogich, samotnych i bezdomnych osób zasiadło do tradycyjnego śniadania wielkanocnego w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczyste śniadanie poprzedziła Msza św. w kaplicy p.w. św. Józefa, w domu Sióstr Elżbietanek przy ul. Łąkowej 4 w Poznaniu.

Ku wielkiej naszej radości we Mszy Świętej wzięło udział ok. 200 osób, które całym sercem włączyły się w liturgię. Następnie wszyscy przeszli do salki parafialnej kościoła pw. Bożego Ciała. Siostry wraz z młodzieżą ze Szkolnych Kół Caritas wcześniej przyozdobiły stoły wielkanocnymi stroikami, kurczaczkami, kolorowymi pisankami oraz wiosennymi kwiatami. Modlitwie i poświęceniu pokarmów przewodniczył Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki Metropolita Poznański. Następnie złożył zgromadzonym życzenia i zasiadł z ubogimi do wspólnego stołu.

Usługiwać ubogim i potrzebującym w poranek wielkanocny, to tak jakbyśmy choć w małym stopniu nie tylko realizowały charyzmat elżbietański, ale prośbę papieża Franciszka, który mówił: „Bądźcie blisko ubogich!”.

s. M. Józefa Krupa
wikaria prowincji poznańskiej

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »