Spotkanie Postulantek i Aspirantek w Nysie

17.06.2013

W Roku Wiary wpatrzone w Najświętsze Serce Jezusa jako źródło życia i świętości dnia 12 czerwca br. spotkały się po raz dwunasty Postulantki i Aspirantki z Siostrami Mistrzyniami z Polskich Prowincji. Spotkanie odbyło się w Domu Macierzystym w Nysie, by zaczerpnąć ducha Matek Założycielek na dalsze lata formacji.

Przed śniadaniem w refektarzu powitała nas s. Prowincjalna M. Marta Remiorz, s. Wikaria M. Ignacja Grzybek oraz s. Przełożona M. Lidia Kupczyk. Życzyły nam abyśmy zapoznając się z historią i duchowością Zgromadzenia, bardziej je ukochały, umocniły swoje powołanie i czuły się jak w domu. Następnie od godz. 9.30 do godz. 10.50 s. M. Margarita przedstawiała nam historię Zgromadzenia. Z zainteresowaniem słuchałyśmy jak nasze Matki Założycielki mimo wielu przeciwności losu powierzały się całkowicie Bożemu kierownictwu.

O godz. 11.00 uczestniczyłyśmy we Mszy świętej w Kaplicy św. Rodziny, którą odprawił Proboszcz Parafii św. Ap. Piotra i Pawła w Nysie Ks. Piotr Burczyk. W kazaniu Ksiądz Proboszcz zachęcił nas do radosnego kroczenia drogą Błogosławionej Marii Luizy, która była kobietą głębokiej wiary i nadziei. Po Mszy Świętej klęcząc przed obrazem Najświętszego Serca Pana Jezusa, tak jak nasze Matki oddałyśmy naszą przyszłość Bożemu Sercu. Po obiedzie idąc szlakiem bł. Marii Merkert dotarłyśmy do bazyliki mniejszej św. Jakuba i Agnieszki, gdzie przy sarkofagach naszych Matek Założycielek: Matki Marii i Matki Franciszki, prosiłyśmy o nowe powołania, o łaskę wytrwania w powołaniu, o potrzebne łaski dla Matki Generalnej i całego Zgromadzenia.

Następnie nawiedziłyśmy cmentarz Jerozolimski i grób sióstr Męczenniczek, który znajduje się w ogrodzie sióstr Emerytek. Tam też siostry poczęstowały nas lodami i napojami.

Nasz pobyt w kolebce Zgromadzenia zakończyłyśmy wspólną kolacją. Dzień ten przeżyłyśmy w radosnej i miłej atmosferze.

Niech Serce Pana Jezusa będzie dla nas, jak było dla Matek Założycielek szkołą chrześcijańskiej nadziei w naszym życiu duchowym.

asp. Anna Chmielorz

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »