Pozdrowienia z przygotowań do ślubów wieczystych

28.06.2026

Czas przygotowania do ślubów wieczystych jest wyjątkowym okresem odnowy duchowej, modlitwy i budowania Wspólnoty. To ostatni etap formacji w naszym Zgromadzeniu, trwający dwa miesiące, podczas którego Siostry wyjeżdżają ze swoich Wspólnot, aby przeżyć intensywny czas skupienia, refleksji i duchowego wzrastania, który poprzedza akt świadomego i definitywnego oddania swojego życia Bogu. Nasze Siostry “Wieczystki”– s. M. Józefa i s. M. Kamila, wraz z Siostrą Mistrzynią M. Agnieszką, po pierwszym tygodniu zajęć wykładowych i formacyjnych wyruszyły na pielgrzymi szlak. Odwiedziły Matemblewo, Hel, Gdańsk oraz Gdańsk-Oliwę. Pomimo panujących w Polsce upałów udało się zrealizować  zaplanowaną wędrówkę. Siostry przemierzały kolejne etapy pieszo, podziwiając piękno stworzenia, nadmorskiej przyrody oraz bogactwo zabytków i miejsc szczególnie ważnych dla wiary.

Dziękujemy Panu Bogu za ten piękny czas, pełen modlitwy, budowania Wspólnoty i doświadczenia Jego obecności. Polecamy się modlitwie, aby czas przygotowania do ślubów wieczystych przyniósł obfite owoce, umocnił nasze powołanie i jeszcze pełniej przygotował nas do złożenia ślubów wieczystych z radością, pokojem i całkowitym zawierzeniem Bogu.

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »