Czy pamiętacie co robiliście 20 lipca 1993 roku?

03.06.2023

Czy pamiętacie co robiliście 20 lipca 1993 roku? Może niektórzy z was jeszcze się nie urodzili, niektorzy uczyli się stawiać pierwsze kroki, a niektórzy ostatnie. Ktoś korzystał z wakacyjnego beztroskiego czasu, a któs przeżywał rodzinne tragedie.

20 lipca to dzień tak zwykły jak każdy inny, a jednak dla nas tak bogaty w łaski Boże. Tego dnia trzy dzielne siostry postawiły swoje stopy na syberyjskiej ziemi i od tego dnia wszystko było już inaczej. W tym roku mija już 30 lat od tego wydarzenia i wspominamy go ze wzruszeniem i wielkim dziękczynieniem. Dzieło to rozrosło się jak ziarno rzucone w ziemię, obumarło, puściło korzenie i dzisiaj wydaje plony. Region Rosja – Kazachstan liczy 8 placówek na których pracuje 19 sióstr.

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się od rekolekcji, na które zostały zaproszone siostry przełożone. Ćwiczenia rekolekcyjne prowadził o. Paweł Rudźman z Białorusi. Ojciec dzielił się z nami doświadczeniem działania Bożego w swoim życiu, wielu cudów, których był świadkiem, a także doświadczeniem niełatwej pracy w obecnych realiach politycznych.

Głównym świątecznym dniem był dla nas ostatni dzień maja, jakże ważny dla każdej siostry elżbietanki. W święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny uroczystą Mszę świętą sprawował ks. bp Józef Werth. Ksiądz biskup wspominał przyjazd sióstr i dziękował razem z nami Dobremu Bogu za te wszystkie lata i ogrom pracy niezłomnych sióstr, a także za obecnych wśród nas członków wspólnoty apostolskiej św. Elżbiety. Wzruszającym momentem było przekazanie specjalnego papieskiego błogosławieństwa z okazji jubileuszu.

Dziękujemy naszym siostrom, które rozpoczęły to trudne dzieło w trudnych czasach. Dziękujemy każdej siostrze służącej na przestrzeni tych lat w Rosji i Kazachstanie. Tylko Bóg wie ile to kosztowało wyrzeczeń, samozaparcia, łez ale i też radości i szczęścia. Dziękujemy wszystkim wspierajacych nas duchowo i materialnie. Prosimy o modlitwę, abyśmy wierne Bożym natchnieniom kontunuowali to wielkie dzieło i przyczyniali się tym sposobem do wzrostu Królestwa Bożego.

Siostry z Regionu Rosyjskiego

Zobacz zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »