W Centrum Świętej Elżbiety w Paragwaju

30.12.2022

Kończy się kolejny rok, w Paragwaju także rok szkolny, lato zaczyna się dawać we znaki a grudzień zawsze niesie ze sobą tyle emocji. Tutaj, w Centrum Świętej Elżbiety dużo się dzieje.

Najpierw kolejna grupa maluchów z „Taller de Santa Isabel” kończy swoją edukację.

Jako dowód swoich postępów w pierwszej szkółce, na zakończenie wystawiają teatrzyk o Czterech Kózkach i Wilkach. Wyszło super sympatycznie! Kolejny rocznik przedszkola może spokojnie iść do dużej szkoły jak to mówią dzieci. Jeszcze tylko podziękować Panu Bogu na Mszy św. świadectwo i …pierwsze wakacje …

A tymczasem Boże Narodzenie zbliża się dużymi krokami. Trzeba się dobrze przygotować na narodziny Pana Jezusa, najlepszy sposób …?? spotkania na katechezie. Katecheza przed Świętami zawsze gromadzi dużo dzieci …i małych, i dużych. Dzieciaki z radością uczestniczą we wszystkim co jest świąteczne …słuchają, oglądają filmy, wykonują ozdoby świąteczne, … w tym roku z wyjątkowym entuzjazmem śpiewały kolędy … i było warto, bo niespodziewanie dostaliśmy zaproszenie na spotkanie z osobami starszymi, żeby, dzielić się wspólnie radością Bożego Narodzenia.

Może to śpiewanie nie wyszło profesjonalnie, trema sparaliżowała troszkę artystów, ale samemu spotkaniu towarzyszyło tyle radości i wzruszeń…spotkanie 2 pokoleń. Dzieci wracały bardzo zadowolone, jeden z chłopców spontanicznie powiedział: To był wyjątkowy dzień.

Uwieńczeniem katechez była oczywiście prezentacja żywej szopki. Zaangażowanie dzieci było godne podziwu …wszyscy i mali, i duzi wyuczyli się swoich ról …wyszło pięknie. Pierwsze przedstawienie w Centrum św. Elżbiety, kolejne Kaplica Matki Bożej Mercedes …

Ale to jeszcze nie wszystko …

W dzień Bożego Narodzenia śpiewanie kolęd przy parafialnym żłóbku. Po Mszy św. zaprosiłyśmy dzieci z Centrum Św. Elżbiety dzieci z parafii i wspólnie adorowaliśmy Nowonarodzonego. Było sympatycznie …i bardzo nastrojowo …

Jakby tych wszystkich radości było mało …niespodzianka. Okazuje się, że miejscowe Radio wytypowało Zgromadzenie Sióstr Św. Elżbiety do nagrody roku.

Taką nagrodę przyznaje się Instytucjom bądź osobom, które w jakiś sposób przyczyniają się do rozwoju miasta Guarambare. Wytypowano 15 takich osób. Nasza radość była ogromna, bo ani tego nie oczekiwałyśmy ani nie pomyślałyśmy, że możemy zostać wyróżnione.

I tak 28 grudnia odbyło się uroczyste wręczenie nagrody „Domingo Martinez de Irala”.

Niech Panu Bogu będą dzięki! Za cały mijający rok i za wszystkie osoby, które stawia na naszej drodze życia, także za tych, którzy wspierają nas materialnie i towarzyszą nam swoją modlitwą. Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie.

Błogosławieństwa Bożego w Nowym Roku!

Zobacz zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »