Życzenia Sióstr Elżbietanek z Uralska

28.12.2021

Niech Będzie pochwalony Jezus Chrystus

Zima białym puchem otuliła nasz krajobraz. Nawet i ona pragnie nasze myśli, serca i oczy zwrócić ku Nowonarodzonemu Jezusowi. Śnieżnobiały puch ukrył szarzyznę ulic, by podkreślić piękno i ważność Świąt. Tak też i w naszej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Uralsku przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia dobiegły końca. Kiedy wszystko nabrało świątecznego i podniosłego wyglądu, przyszła pora przygotować Wieczerzę Wigilijną.  W naszej wspólnej Wieczerzy Wigilijnej uczestniczyli wszyscy parafianie, którzy razem ze swoimi duszpasterzami i siostrami chcieli się spotkać za wspólnym stołem. Zebrała się grupa 30 osobowa. Prawie każdy przyniósł coś na wspólny stół. Nie zabrakło także polskiego akcentu- opłatka wigilijnego. I w tak podniosłej Świątecznej atmosferze doczekaliśmy się Bożonarodzeniowej Pasterki. Młodzież naszej parafii przygotowała krótką pantomimę o Narodzeniu Jezusa przeplataną pieśniami. O 24 rozpoczęła się uroczysta Pasterka.

Następnego dnia w pierwsze święto w sobotę odbył się chrzest Jeyndena, a wieczorem młodzież wystawiła sztukę Wigilijna opowieść. Mimo późnej pory zebrało się dosyć dużo ludzi.

W niedzielę 26 grudnia w naszej parafii miała miejsce pierwsza Komunią święta. Po raz pierwszy przyjęli Jezusa do swojego serca Dina, Kristina i Walery. Nowonarodzony Jezus przyniósł nam wiele radości i pozwolił nam przeżyć wiele podniosłych chwil.

20 grudnia uczestniczyłyśmy w zabawie choinkowej dla dzieci z zespołem Downa, których zebrała się grupa 30 osobowa. Były wspólne gry i zabawy zorganizowane przez animatorów. Całość zakończyło się wspólnym poczęstunkiem, który został zasponsorowany przez miejscowych dobrodziejów Caritasu z Uralska.

Pragniemy wszystkim złożyć serdeczne życzenia Niechaj Maleńki Jezus obdarzy wszystkich Swoim pokojem i radością i miłością. Niechaj Jego błogosławieństwo towarzyszy Wam w każdym dniu 2022 roku. Bądźmy świadkami Miłości i nadziei we współczesnych świecie, który przeżywa wiele smutku i traci sens i radość życia.

Siostry elżbietanki z Uralska

Grafika_rozy

Zobacz załączone zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »