Dzień Życia Osób Konsekrowanych w Kazachstanie

07.02.2021

Dzień Życia Osób Konsekrowanych w tym roku świętowaliśmy w Chromtau - jednej z parafii naszej Apostolskiej Administratury Atyrau w zachodnim Kazachstanie.

Nasz dzień życia konsekrowanego w tym roku świętowaliśmy w Chromtau. To jedna z parafii naszej Apostolskiej Administratury Atyrau w zachodnim Kazachstanie. Gospodarzami były dwie siostry ze Wspólnoty Sióstr Uczennic Krzyża: s. Joanna i s. Sara a na to spotkanie przybyło: pięć sióstr Elżbietanek z dwóch wspólnot z Atyrau – s. Zyta, s. Teresa  i s. Luiza (1100 km) oraz z Uralska – s. Kryspina i s. Paulina (600 km). Męską gałąź życia konsekrowanego reprezentował Chrystusowiec z Kulsar – ks. Paweł (1330 km).
Plan spotkania przygotowały gospodynie domu, czyli Siostry z Chromtau. W nim były przewidziane dobra dla ducha jak i dla ciała. O rozwój duchowy dbał lubiany przez wszystkich i słynący z prawości i prawdomówności ks. Tadeusz Smerczyński, który ponad 25 lat posługuje w parafii w Aktiubińsku.
Przewodnią myślą tych dni, która powtarzała się jak refren było to, że krzyż jest kluczem do Chrystusa, że od niego nie wolno nam uciekać. Tym krzyżem jestem ja dla mojej współsiostry i odwrotnie. Jesteśmy w Kazachstanie po to, by się nawrócić, a nie po to, by innych nawracać.
Tego typu spotkania pozwalają na lepsze poznanie się, na wzajemne wspieranie się, na dzielenie się radościami jak i trudnościami, a dzielona radość jest podwójną radością i dzielony smutek połową smutku.
Dziękujemy naszemu Administratorowi o. Peterowi Sakmarowi i naszym Proboszczom za umożliwienie zorganizowania tego spotkania.
Udostępnij:
Idź do góry
Translate »