Wspomnienie pośmiertne o siostrze M. Albinie (Ingeborg) Henningsen

06.12.2020

„Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś (zobaczymy) twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany.” 1 Kor 13, 12
Nasza Droga Współsiostra Maria Albina (Ingeborg) Henningsen ur. 11 listopada 1916 r. w Kopenhadze, zasnęła w Panu w dniu swoich urodzin, 11 listopada 2020 r. w Tromsø, w 80 roku życia zakonnego.
Naszą Drogą zmarłą Siostrę polecamy łaskawości Pana w Ofierze Eucharystycznej oraz w modlitwach.
Msza święta pogrzebowa została odprawiona w kościele katedralnym pw. Matki Bożej w Tromsø, dnia 19.11.2020 r. o godz. 11.00, a następnie nastąpiło odprowadzenie Zmarłej na miejsce pochówku.

Siostry Elżbietanki Prowincji norweskiej
Dom prowincjalny, Munkerudveien 52, 1165 Oslo, Norwegia

Ingeborg Henningsen po ukończonej szkole, w wieku 16 lat pomagała starszym Siostrom Elżbietankom w ich domu zakonnym przy ulicy Kastanienvei w Kopenhadze. Za przyzwoleniem rodziców konwertowała na wiarę katolicką i wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr świętej Elżbiety w Oslo 19 sierpnia 1937 roku. Habit zakonny przyjęła 28 kwietnia 1939 roku w Oslo i otrzymała imię zakonne siostra Maria Albina. Pierwszą profesję zakonną złożyła w Oslo 20 czerwca 1940 roku, a profesję wieczystą 26 lipca 1945 roku (także w Oslo).

Po przyjeździe do Norwegii siostra M. Albina przebywała w Oslo. Po pierwszej profesji znalazła się w Trondheim pomagając w kuchni. Po odnowieniu ślubów w 1941 roku została przeniesiona do Tromsø, gdzie przebywała do roku 1951. Tutaj pracowała jako pielęgniarka na oddziale porodowym.

W 1951 została przeniesiona do Tønsberg, gdzie pełniła posługę pielęgniarską do 1952 roku.

W 1952 roku powróciła do Trondheim pracując w laboratorium medycznym. Po trzydziestu jeden latach posługi chorym została przeniesiona (w 1982 roku) do Tromsø, gdzie pomagała w utrzymaniu porządku w domu i w kuchni.

Była niesamowicie pogodną siostrą, bardzo oddaną Panu Bogu i Zgromadzeniu. Dobry humor zawsze krył się w jej sercu. Miała w sobie wiele współczucia i empatii. Okazywała siostrom dobroduszność i ciepło. Pełna dobroci i skromności zaskarbiała sobie serca Współsióstr i wszystkich, których Pan stawiał na jej drodze. Jej siły pozwalały na to, że brała czynny udział w życiu wspólnotowym aż do śmierci. Z czasem dolegliwości wiekowe i demencja osłabiały ją. Coraz trudniej jej było się poruszać. W ostatnich latach jej stan uległ znacznemu pogorszeniu, tak że wymagała całkowitej pielęgnacji, przy czym zawsze była obecna we wszystkich punktach programu dnia. Zasnęła w Panu 11 listopada 2020 roku w dniu swoich 104. urodzin.

Bożemu Miłosierdziu polecamy duszę naszej kochanej zmarłej siostry M. Albiny.

Siostry Elżbietanki z Tromsø

Zobacz prezentację

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »