Bóg wzywa również Ciebie!

20.06.2020

Jest tak wiele informacji, które mogłybyśmy napisać o S. M. Albinie (103!).

Ale teraz, kiedy Ona, jako oblubienica Jezusa Chrystusa, obchodzi swoje 80- lecie ślubów, myślimy przede wszystkim o tej rocznicy. Pewne jest, że Jej zaufanie do Boga znalazło pełnię wyrazu w Jej powołaniu. Zawierzenie Oblubieńcowi podążało za Nią przez życie, Zanim ukształtowałem cię w łonie matki, znałem cię (Jer 1,5)

S. M. Albina jest wspaniałym  przykładem mocy Bożej miłości, która wnika w nasze serca i powołuje, jak i kiedy chce. Opatrzność Boża doprowadziła S. M. Albinę do pracy u Sióstr św. Elżbiety. Tam jej serce zaczęło bić szybciej dla Niego, gdy usłyszała: «Pójdź za mną!» Sam Bóg wie, ile kosztowało Ją odpowiedzieć na to powołanie. Wszystko ukryła w swoim sercu i dała Mu jako ofiarę podczas złożenia profesji zakonnej 20. czerwca 1940 r.

Zerwała ze swoim zwykłym życiem młodej osoby i stała się pobożną siostrą. Została pielęgniarką laboratoryjną i praktykowała w kilku naszych szpitalach.  W pracy poznawała m.in. tajemnice stworzenia poprzez analizę niepowtarzalnej dla każdego organizmu życiodajnej krwi.

Zebrane na Mszy św. w intencji S. M. Albiny, dziękujemy za Jej wierne naśladowanie Chrystusa i modlimy się o nowe powołania, aby kobiety i mężczyźni mieli tyle odwagi, co Ona, aby odpowiedzieć: «Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!» Łk 1, 38

Zobacz załączone zdjęcia

Zobacz zdjęcia “Dzień polarny na Sommarøy”

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »