Uroczystość Ślubów Wieczystych w Brazylii

10.02.2020

Uroczystość Ślubów Wieczystych odbyła się w Maracanaú, w tej samej parafii, która 30 lat temu przyjęła z miłością nasze pierwsze siostry misjonarki.

Siostry w Brazylii

W niedzielę 2 lutego 2020 roku w Maracanaú, zebrała się nasza rodzina zakonna, by uczestniczyć w Uroczystości Wieczystych Zaślubin S. M. Any i S. M. Carli. Do tego tak ważnego momentu w życiu każdej osoby konsekrowanej, nasze siostry przygotowywały się wiele lat, wiele osób towarzyszyło im podczas tych przygotowań, najpierw w aspiranturze, później w postulacie, nowicjacie i junioracie, aż do dzisiaj. Uroczystość Ślubów Wieczystych odbyła się w Maracanaú, w tej samej parafii, która 30 lat temu przyjęła z miłością nasze pierwsze siostry misjonarki. W uroczystej Eucharystii uczestniczyło bardzo dużo sióstr, postulantki, aspirantki, kandydatki do życia zakonnego, rodzice sióstr, zaproszeni goście. Mszy Świętej Koncelebrowanej Przewodniczył Ks. Bp. Edward Zielski.

Uroczystość Ślubów Wieczystych poprzedziło Triduum Dziękczynne. Był to czas adoracji, wspólnej modlitwy, Eucharystia, ale też siostry wieczystki miały możliwość podzielenia się swoim doświadczeniem bycia osobą konsekrowaną.

Uroczystość wieczystej konsekracji, miała charakter bardzo podniosły. Najpierw Ks. Biskup poświęcił wianki a następnie już z błogosławieństwem rodziców i Siostry Prowincjalnej M. Alicji, Siostry Wieczystki w towarzystwie innych sióstr, udały się do pobliskiej, pięknie udekorowanej Kaplicy Świętej Elżbiety, gdzie sprawowana była Msza Św w ich intencji. Po krótkiej homilii wygłoszonej przez Ks. Biskupa Edwarda Zielskiego, odśpiewaniu Litanii do Wszystkich Świętych, S. M. Ana i S. M. Carla złożyły śluby wieczyste, przez co już na zawsze oddały się do  dyspozycji Boskiego Oblubieńca. Zewnętrzną oznaką Profesji Wieczystej jest złota obrączka, którą to Siostry Wieczystki przyjęły z miłością i szacunkiem. Po Komuni Św. przyszedł czas podziękowań. Najpierw S. M. Ana i S.M. Carla wyraziły swoją wdzięczność Bogu, kapłanom, Zgromadzeniu, rodzicom i wszystkim tym, którzy wspierali je na drodze powołania zakonnego. Również Siostra Prowincjalna M. Alicja skierowała do Ks Biskupa Edwarda Zielskiego i obecnych kapłanów swoje słowo wdzięczności, podziękowała też siostrom i wszystkim zebranym gościom. Po zakończonej Eucharystii był czas na życzenia, wspólne zdjęcie po czym w atmosferze radości wszyscy udali się do pobliskiej szkoły na obiad. Tutaj też nie obyło się bez niespodzianek. Różne grupy parafialne przygotowały życzenia, piosenki a nawet tańce. Nasze postulantki i aspirantki przygotowały bogaty program artystyczny a siostry juniorystki krótki filmik o życiu naszych nowych Sióstr Wieczystek. Wszędzie dało się czuć radość i przyjemną atmosferę. W godzinach popołudniowych, raz jeszcze życzyliśmy S. M. Ane i S. M. Carli, tego co najlepsze, oczywiście zaśpiewaliśmy parabéns i podzielili ogromne ciasto. To był ostatni oficjalny punkt uroczystości, po nim wszyscy wracali już do swoich domów, swoich obowiązków, Siostry też wróciły do domu, by tam, już w własnym zakonnym gronie raz jeszcze wyrazić swą wdzięczność,  rozpakować prezenty, czy po prostu napić się kawy. Po kolacji Siostry Wieczystki i siostry, które nie należą do wspólnoty z Maracanau udały się do Domu Prowincjalnego w Fortalezie, gdzie w kaplicy podczas krótkiej modlitwy S. M. Ana i S.M. Carla raz jeszcze oddały się w opiekę Matce Najświętszej a następnie złożyły swoje wianki.

W naszych modlitwach polecajmy kochaną S.M Ane i S.M. Carle, Temu którego poślubiły i z serca życzymy im wierności złożonym ślubom oraz odwagi w głoszeniu Słowa Bożego.

Niech Pan Wam błogosławi.

Zobacz więcej zdjęć

 

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »