Radosne spotkania Bożego Narodzenia

13.01.2020

Nocą przed Pasterką w naszej parafii Przemienienia Pańskiego w Atyrau zorganizowałyśmy jasełka przeplatane anielskim śpiewem naszego parafialnego chóru.

Mali aktorzy bardzo się wczuwali w swoje role, chcąc by każdy poczuł prawdziwego ducha świątecznego. Każdy mógł się myślą przenieść do Groty Betlejemskiej, poczuć miłość jaką obdarzała Maryja Małe Dzieciątko Jezus.

Także 4 stycznia zorganizowałyśmy jak co roku zabawę Noworoczną dla dzieci, szczególnie z biednych rodzin, a także w tej zabawie noworocznej brały udział dzieci naszego chóru i parafian. Każde dziecko by poczuło się ważne otrzymało imienne zaproszenie.

Zebrała się spora grupa- 85 naszych pociech różnego wieku od małych ledwo chodzących do 15 roku życia. Warunkiem wstępu na zabawę tzw. Jołkę było obowiązkowe przebranie. Przebrania dzieci były przeróżne, także księża i siostry pojawiły się w przebraniach. Jeżeli jakieś dziecko przyszło bez przebrania od razu mogło sobie wybrać z naszej garderoby. Radości i zabaw i wspólnych tańców nie brakowało. Po prawie trzygodzinnej zabawie każde dziecko otrzymało słodki prezent od świętego Mikołaja.

„Cicha noc, Święta noc „-jeszcze dźwięczą w naszych uszach i sercach słowa przepięknej kolędy, którą po raz kolejny mogłyśmy usłyszeć w wykonaniu naszych dzieci w czasie koncertu kolęd i recytacji Bożonarodzeniowych i Noworocznych wierszy, który razem z dziećmi przygotowała s. Luiza.

Dzieci te nasze aniołki w rzeczywistości i w przebraniu z radością i przejęciem sprawiły zaproszonym gościom prawdziwą ucztę duchową. Kolędy zaśpiewały w trzech językach rosyjskim, angielskim i polskim. Koncert został nagrodzony gorącym aplauzem, a nasze dzieci otrzymały jako podziękowanie słodkie prezenty.

Dziękujemy wszystkim naszym Darczyńcom za ofiary jakąkolwiek pomoc, a także za wasze modlitwy bez których byłoby nam o wiele trudniej nieść radość i pomoc tym szczególnie najbardziej potrzebujących.

Z pozdrowieniami

Siostry z Atyrau

Zobacz zdjęcia

 

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »