“Bogu wystarczy ofiarne serce…”(Bł. Matka Maria Luiza)

24.09.2019

Przyrzeczenia we Wspólnocie Apostolskiej św. Elżbiety w Prowincji Toruńskiej

Przyrzeczenia w Toruniu

Dnia 22 września 2019 roku miało miejsce niecodzienne wydarzenie. W niedzielne popołudnie, Kaplicę Domu Prowincjalnego w Toruniu, wypełnili licznie zgromadzeni goście, przyjaciele i czciciele św. Elżbiety. Podczas Mszy świętej, Pani Lidia Sołtysińska i Pani Ewa Pawełczak złożyły przyrzeczenia na ręce Siostry Prowincjalnej M. Katarzyny Pawlak. A tym samym zostały włączone do Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety, działającej w Prowincji Toruńskiej.

Spotkanie Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety nabrało szczególnego charakteru, gdyż brała w nim udział S. Radna Generalna M. Paula Zaborowska. Wspólnota z radością przygotowywała się do tego ważnego wydarzenia, ponieważ w tym czasie, Siostra Radna M. Paula Zaborowska, w imieniu Przewielebnej Matki Generalnej, przeprowadzała wizytację kanoniczną w Prowincji Toruńskiej.

Eucharystię, o godz. 15.00 sprawował Ks. Andrzej Jankowski, duchowy opiekun Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety. S. Radna Generalna M. Paula Zaborowska, podczas ceremonii, wręczyła p. Lidii Sołtysińskiej i p. Ewie Pawełczak, Statuty Wspólnoty i medal z wizerunkiem św. Elżbiety jako widzialny znak włączenia w duchowość naszego Zgromadzenia. Wzruszenie i radość malowały się na twarzach wszystkich uczestników uroczystości.

“Najmłodsze latorośle” rodziny elżbietańskiej gorliwie przygotowywały się aby wstąpić w szeregi Wspólnoty. Systematycznie brały udział w spotkaniach formacyjnych, zapoznały się z życiem Matek Założycielek a także ofiarnym sercem włączyły się w charyzmat Zgromadzenia, udzielając pomocy najbardziej potrzebującym.

Spotkanie zakończyło się wspólną ucztą przy stole, rodzinna atmosfera udzieliła się wszystkim. Pani Lidia Sołtysińska i Pani Ewa Pawełczak wyraziły słowa wdzięczności za dar obecności i życzliwości S. Radnej Generalnej M. Pauli Zaborowskiej i Siostry Prowincjalnej Katarzyny Pawlak.

Nowym członkiniom Wspólnoty Apostolskiej św. Elżbiety życzymy światła Ducha Świętego i potrzebnych łask.

Dziękujemy Dobremu Bogu za to, że posyła do nas nowych współpracowników, abyśmy przemieniały dzisiejszy świat w myśl słów Matki Franciszki: „ceńmy sobie przede wszystkim łaskę naszego powołania i za wzorem naszej św. Matki Elżbiety starajmy się służyć Bogu bezinteresownie i ofiarnie”.

Zobacz zdjęcia

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »