Celebracja przyjęcia do nowicjatu w Paragwaju.

26.11.2015

W uroczystość błogosławionej Matki Marii Luizy Merkert do naszego nowicjatu została przyjęta Claudia Noemi Peréz.

Dzień sam w sobie uroczysty, bo przecież Uroczystość naszej Matki Marii. Nasza misja , nasz dom, kaplica są pod wezwaniem błogosławionej Matki Marii. No i tak, ten dzień rozpoczęłysmy Uroczystą Msza Św. po której został poświęcony habit i welon przyszłej siostry….a po południu w refektarzu rozpoczęła się celebracja przyjęcia do nowicjatu. Matka Generalna na ten moment delegowała s. przełożoną Elżbietę. Claudia otrzymała habit, welon i nowe imie…Od 14.11.2015 wspólnota sióstr elżbietanek w Paragwaju Guarambaré powiekszyła się o nową siostrę nowicjuszkę – S.Marie Luize.

W czasie nowenny do Św. Elżbiety, każdego dnia w naszej kaplicy gromadzili się ludzie na nabożenstwach przygotowujących do świeta naszej Patronki….bo czas nowenny, jest tutaj czasem świątecznym. Ludzie chętnie uczestniczą modlą sie, panuje dobra serdeczna atmosfera. Dla dzieci przygotowałyśmy mały konkursik, i one chętnie na to odpowiedziały Każdego dnia można było liczyć na ich obecność, no i tym samym przeprowadzić katecheze, żeby coś zostało w ich dziecięcych serduszkach….o tym że kochają bardzo Św. Elżbietę, przekonałysmy się w ostatnim dniu nowenny, przy rozwiązaniu konkursu…a miały one z kawałków które zbierały przez 8 dni, złożyć obrazek Św. Elzbiety i napisać modlitwę…i krótko mówiąc byłyśmy wzruszone słuchając tych modlitw…no i tak doczekałyśmy się Święta Patronalnego. Zapowiedziana była Msza św. Było bardzo Uroczyście, dopisali znajomi sąsiedzi, ludzie z naszej dzielnicy…no i oczywiście dzieci, które w tym roku miały ponieść figurę Świetej Elżbiety w procesji po drożkach naszej dzielnicy. Ci co nie nieśli figury, trzymali własnoręcznie zrobione latarenki i głośno z całego serca śpiewali…a po procesji…już wspólne dzielenie światecznej radosci.

Niech Pan Bóg będzie uwielbiony za ten niezwykły czas, czas modlitwy, radości, wielkich i małych przeżyć. Pozdrawiamy wszystkich, korzystajac też z okazji dziekujemy za każde dobro duchowe i materialne, za pamięć i życzliwość.

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »