Seminarium Rzymskie 2015

09.07.2015

„Przyoblekliście się w człowieka nowego, który wciąż się odnawia ku głębszemu poznaniu Boga.” (por Kol 3,10)

Uroczystą Eucharystią, której przewodniczył o. Zdzisław Kijas OFMConv. rozpoczęłyśmy czas naszej duchowej odnowy czyli SEMINARIUM RZYMSKIE.

Nie mogło zabraknąć oczywiście naszej Matki Generalnej M. Samueli z Zarządem, które nas zaprosiły do Wiecznego Miasta i zorganizowały ten czas spotkania. Za naszą niemałą grupkę 21 sióstr z różnych stron świata będą odpowiadały: Siostra Radna M. Paula, Siostra Radna M. Weronika. Jesteśmy bardzo wdzięczne Siostrze Prowincjalnej Lucii z Zarządem i Siostrami domu prowincjalnego za szeroko otwarte drzwi domu i serc.

Drugi dzień naszego Seminarium Rzymskiego przebiegał pod hasłem: FORMACJA PERMANENTNA.

Wykłady poprowadziła dla nas Siostra Radna M. Paula, podkreślając istotną rolę formacji, która jest procesem i rozciąga się w czasie.

Drugą częścią naszego przedpołudniowego spotkania była praca w grupach, gdzie dzieliłyśmy się doświadczeniami naszego życia codziennego, troską o nasz rozwój osobisty.

Popołudniu udałyśmy się na Eucharystię połączoną z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Kościoła Ojców Redemptorystów przy via Melulana. Dzień zakończyłyśmy rekreacją na tarasie: JEST RADOŚĆ !!! A o 21.00 zabrzmiał Apel Jasnogórski tak głośno, że podobno było nas słychać aż w Częstochowie 🙂

Siostry Seminarzystki

galeria

blog Seminarium Rzymskie 2015 

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »