Fiesta Trzech Króli w Paragwaju

20.01.2014

Szóstego stycznia 2014 do Centrum św. Elżbiety prowadzonego na terenie naszego domu przyszło bardzo dużo dzieci! Starałyśmy się sprostać wymaganiom tak wyjątkowej grupy… Gościłyśmy radosne dziewczynki i chłopców,

którzy tego dnia szczególnie oczekiwali, by zwrócić na nie uwagę, zainteresować się i co najważniejsze – obdarzyć prezentami. Dla małego Paragwajczyka Święto Trzech Króli, zaraz po urodzinach i Dniu Dziecka, to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni w roku!

Po kilku latach posługi na naszej misji wiemy już w co dzieci lubią się bawić, co chętnie zjedzą, jaką muzykę zaproponować, aby czuły się dobrze, dlatego podczas zabaw nie zabrakło zamku do skakania, piłki i malowania twarzy i loterii, a do jedzenia hot-dogów, cukierków, lodów, napojów i zimnej wody. Razem z S. Elą i Claudią ( to dziewczyna zaineresowana naszym Zgromadzeniem) – przebrałyśmy się za Trzech króli.. Dzieci bardzo się z tego cieszyły. Czuły, że to wstęp do „czegoś jeszcze”, a w powietrzu już wtedy powoli „pachniało” prezentami. Wszystko pięknie się udało również dzięki pomocy młodzieży i rodziców dzieci. Nie czułyśmy przemęczenia całą gromadą. Za to pogodą OWSZEM – temperatura sięgała 40 stopni C…

Ten dzień był początkiem tygodniowych zajęć w naszej świetlicy, ponieważ w Paragwaju obecnie trwają wakacje i dzieci nie chodzą do szkoły. Te zajęcia można porównać do polskiego „Lata w mieście”, a raczej „lata na wsi”  . Codziennie do Centrum przychodziły dzieci, które uczęszczają na zajęcia w roku szkolnym,. Ale nie zabrakło także nowych twarzy. Wspólnie z dziećmi robiliśmy zabawki z których mogły korzystać, malowaliśmy, wycinaliśmy. Dbaliśmy o kondycję ciała podczas zabaw z piłką, a szczególną atrakcją był mały kurs tańca. Claudia jest wspaniałą tancerką i chętnie dzieliła się swoim darem! Miło było oddać się pracy z dziećmi jeszcze przed przyjazdem lekarzy. Od lutego czeka nas więcej niecodziennych obowiązków. Pod koniec stycznia gościć będziemy ekipę lekarzy i pielęgniarek ze Śląska. Zapraszamy wszystkich do galerii zdjęć i na stronę http://www.to-misja.pl/, gdzie ks. Wojtek codziennie będzie zdawał relację z misji lekarskiej.

Prosimy także o modlitwę za S. Annę Romanowską, która już od 21 stycznia będzie z nami na placówce w Paragwaju oraz za S. Dolores – opuściła już naszą wspólnotę, by podjąć posługę w Boliwii w Sucre.

s.M. Karola z Paragwaju

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »