Wigilijne spotkanie w Nysie

24.12.2013

Wigilia Bożego Narodzenia, to dzień, w którym nikt nie chce być sam, to dzień, w którym każdy pragnie przeżyć trochę radości i tą radością dzielić się z innymi.

Dnia 24 grudnia 2013 roku dla samotnych i tych, którzy są w trudnej sytuacji materialnej, siostry elżbietanki wraz ze Wspólnotą Apostolską św. Elżbiety przygotowały wigilijne spotkanie. Nie czekaliśmy na pierwszą gwiazdkę. O godz. 11.30 w kościele Zwiastowania NMP została odprawiona przez O. Józefa SVD, Msza św. w intencji uczestniczących w tym spotkaniu oraz darczyńców. W kazaniu Ojciec powiedział między innymi: Dzieciątko Jezus przyszło do wszystkich, do biednych i ubogich, zapłakanych, do więźniów, do dzieci i dorosłych, do naszych problemów, by wnieść światło, które rozświetla nasze drogi i ogrzewa nas swym blaskiem. Po Mszy św. siostry wraz z aspirantkami rozdawały prezenty przesłane przez p. Lizę z Niemiec, która chciała się włączyć w nasze wigilijne dzieło.

Na wigilijne spotkanie do Carolinum przybyło ok. 80 osób. Rozpoczęliśmy programem artystycznym w wykonaniu kilku uczestników najmłodszej grupy wraz z opiekunką p. Janiną ze świetlicy środowiskowej prowadzonej przez nasze siostry i Wspólnotę Apostolską św. Elżbiety. Taniec Aniołów i śpiew pastorałek wprowadził nas w modlitewną zadumę, po której złożyliśmy sobie życzenia, przełamując się opłatkiem. Młodzież z Carolinum podawała przygotowane potrawy: barszcz z uszkami, pierogi, rybę, kapustę z grochem i ziemniakami oraz ciasto, kawę i herbatę. Posiłek spożywaliśmy słuchając kolęd wykonanych przez Zespół z Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie. Wspólnym radosnym kolędowaniem zakończyliśmy spotkanie i wyruszyliśmy do swych domów, by radość i miłość Nowonarodzonego Jezusa nieść innym.

s. M. Estera Gąsienica Mracielnik
Radna Prowincjalna

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »