Przygotowanie do Ślubów Wieczystych w 2013 r.

23.08.2013

W dniach od 22 czerwca do 22 sierpnia 2013 r. w Prowincji Wrocławskiej odbyło się przygotowanie do ślubów wieczystych. W przygotowaniu uczestniczyło 7 Sióstr z czterech prowincji: katowickiej, poznańskiej, toruńskiej i wrocławskiej.

Był to intensywny czas podsumowywania formacji juniorackiej, możliwość zgłębiania duchowości, odnowienia i wzmocnienia relacji oblubieńczej z Jezusem, a także bogaty i radosny czas przebywania we wspólnocie siostrzanej.

Wszystko to umożliwiały nam wykłady m.in. na temat: rad ewangelicznych, historii i duchowości Zgromadzenia oraz Konstytucji.

Uczestniczyłyśmy w rekolekcjach ignacjańskich, warsztatach na temat ślubów oraz regenerowałyśmy swoje siły fizyczne i duchowe w licznych pielgrzymkach do sanktuariów maryjnych przemierzając je szlakiem Matek Założycielek (Nysa, Wambierzyce, Bardo Śląskie, Bystrzyca Kłodzka, Góra Igliczna).

Zawierzyłyśmy nasze powołanie u stóp Matki Bożej Częstochowskiej a także pielgrzymując w pieszej pielgrzymce elżbietańskiej z Żar do Rokitna do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej. Zostawiłyśmy także swoje intencje na Górze św. Anny oraz miałyśmy możliwość nawiedzenia grobu Sługi Bożej S. Paschalis w Sobotinie.

Czas przygotowania do Ślubów Wieczystych był bardzo ubogacający i obfitujący w łaski Boże. Jesteśmy bardzo wdzięczne Kochanej Matce Generalnej i Jej Radzie za możliwość tej dwumiesięcznej formacji.

A Siostrze Prowincjalnej Pauli Marcinowskiej oraz Siostrze Mistrzyni Franciszce Pandera za troskliwe przyjęcie nas pod swoje „skrzydła” i za wszelkie dobra duchowe i materialne. Dziękujemy wszystkim Siostrom, które przyczyniły się swoją modlitwą, obecnością, życzliwością, świadectwem elżbietańskiego życia i gościnności. Niech miłosierny Bóg wynagrodzi swymi łaskami dobro nam wyświadczone o co będziemy Go prosić w naszych modlitwach.

Siostry Wieczystki

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »