Siostry Nowicjuszki dziękują

18.08.2013
Siostry Nowicjuszki

W dniu 13 sierpnia 2013 roku Siostry Nowicjuszki z rocznika 2012/2013 w sposób szczególny dziękowały podczas Mszy Świętej Dobremu Bogu za wszelkie łaski otrzymane podczas rocznej formacji w nowicjacie,

a rozpoczynające formację nowicjacką Siostry Nowicjuszki  z ufnością powierzały w modlitwie swój czas nowicjatu. Po Eucharystii i wspólnym spotkaniu przy stole w sali bł. Jana Pawła II Siostrom Nowicjuszkom: s. M. Ricie ( Warszawa), s. M. Faustynie (Katowice), s. M. Aureli ( Berlin ), s. M. Monice ( Poznań )  rozpoczynającym  nowicjat przekazano klucz „OTWÓRZCIE DRZWI CHRYSTUSOWI”, ponieważ Chrystus wie, co nosi w swoim wnętrzu człowiek. On jeden to wie! Dzisiaj często człowiek nie wie, co kryje się w jego wnętrzu, w głębokości jego duszy i serca. Człowiek nie może siebie sam do końca zrozumieć bez Chrystusa.

Na zakończenie spotkania siostra M. Emilia – mistrzyni nowicjatu podziękowała za dotychczasowe modlitwy, wsparcie duchowe i poprosiła o dalszą modlitwę ufając, że modlitwa jest środkiem do zjednoczenia z Chrystusem, a wówczas Siostry Nowicjuszki dobrze przygotują się do złożenia I Profesji Zakonnej w Zgromadzeniu Sióstr Św. Elżbiety w swoich Prowincjach.

s. M. Józefa Krupa

Poznań

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »