Kolonie religijne w Kazachstanie

16.07.2022

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. Czas wakacji to czas wypoczynku, a także czas spotkania z Bogiem, a także czas radosnego dzielenia się sobą i swoimi talentami podczas kolonii religijnych tzw.  łagierów. W dniach od 20 do 27 czerwca odbył się pierwszy turnus, który prowadzili s. M. Luiza, ks. Piotr Dydo Rożniecki, a także wolontariuszka Oktawia. W czasie trwania pierwszego łagieru chrzest, bierzmowanie, a także  Jezusa po raz pierwszy w Komuni świętej przyjęła  nasza parafianka Sufija.

W drugim łagierze, który trwał od 4 do 11 lipca uczestniczyły dzieci w od 10 do 13 lat. Aż miło było prowadzić z nimi zajęcia. Ich młode chłonne umysły i serca chłonęły, a także z wielkim zaangażowaniem włączały się w prowadzone przez naszą młodzież gry i zabawy. Lera, Ramila, Ala i Jernur z wielkim oddaniem przeprowadzali prawie każdego wieczoru zabawy, troszcząc się by każdy z uczestników odnalazł w nich coś dla siebie. Wprowadzenie do tematu dnia przeprowadzał nasz miejscowy ksiądz Rusłan Mursaitov.

Zajęcia- spotkania w grupach prowadziły s. M. Kryspina, s. M. Teresa, a także 2 wolontariuszki Kristina i Sofija. Zajęcia te były bardzo urozmaicone, dzieci nie miały powodu by narzekać na nudę. Malowanie na szkle, wyklejanie mozaiki, sklejanie domków, malowanie obrazów, wyjazd do stadniny koni, na trampoliny, do parku, nad rzekę, to zajęcia, które pochłaniały czas naszych dzieci pomagając także rozwijać swoje talenty. Łagier zakończył się 11 lipca, przy pożegnaniu oczywiście nie obyło się bez łez. Dzieciom trudno było rozstawać się i wracać do swoich domów. Miło było usłyszeć…”Siostro jest tak fajnie, może zostaniemy jeszcze trochę dłużej”.

Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom, wolontariuszom, ks. Łukaszowi, ks. Rusłanowi, siostrom- s. M. Zycie za bezpieczną posługę kierowcy, oraz wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie łagierów, w ich przeprowadzenie.

Siostry z Uralska

motyw róża

Zobacz zdjecia

 

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »