Skupienie Sióstr w Ostrowie

11.04.2017
Skupienie Sióstr w Ostrowie

Dnia 08.04.2017 gościłyśmy w naszym domu Siostry z Diecezji Kaliskiej na miesięcznym skupieniu.

Wypadło to spotkanie w czasie Wielkiego Postu w atmosferze Krzyża i Niedzieli Palmowej. Był to czas, by się zatrzymać i spojrzeć głębiej… – pomógł w tym program Skupienia:

– wystawienie Najświętszego Sakramentu

– czas na Sakrament Pojednania;

– konferencja, którą wygłosił ks. Jarosław Powąska. Ukazał on postać św. Józefa, wskazując szczególnie na zalety Jego serca.

– Msza św. z udziałem ks. Bp. Łukasza Buzuna, ks. Rafała Kopisa, Ks. Jarosława Powąska w intencji Jubilata – 25 lat święceń kapłańskich ks. Michała Kielinga, który jest odpowiedzialny za prowadzenie duchowe Kongregacji Instytutów Życia Konsekrowanego w Diecezji Kaliskiej.

Ks. Biskup wygłosił homilię, której wiodącym tematem była modlitwa – modlitwa osobista „Serca”, zaufania Panu w pełnieniu Jego „woli”.

Siostry złożyły Jubilatowi życzenia dziękując za opiekę, zapewniając modlitwę. Po czym było spotkanie przy stole, obiad, jubileuszowy Tort w miłej radosnej atmosferze. Na „deser” podano duchowe przesłanie dla Wszystkich – prezentacja przygotowana przez wychowawców Ośrodka, która wprowadziła nas w zamyślenia Wielkiego Tygodnia.

S.M. Teresa Dorsz
przełożona wsólnoty Sióstr w Ostrowie

źródło

Udostępnij:
Idź do góry
Translate »