Menu

Pozdrowienia z Czornomorska Wyróżniony

Pozdrowienia z Czornomorska

W dniach od 19 lutego do 22 lutego 2018 roku dane mi było towarzyszyć Przewielebnej Matce Generalnej M. Samueli Werbińskiej w podróży do Czornomorska na Ukrainie.

O tej porze roku, nawet nad ciepłym Morzem Czarnym jest chłodno. Ukraina jest pokryta śniegiem a temperatura powietrza spada poniżej zera.

Mimo późnej pory Siostry przywitały nas bardzo radośnie. Następnego dnia rano po modlitwach porannych poszłyśmy na Mszę św. do kościoła parafialnego p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Niewielu ludzi w kościele, ale z zaangażowaniem wszyscy obecni modlili się różaniec i uczestniczyli we Mszy św. Jest to nowo wybudowany kościół, pięknie udekorowany i zadbany.

Pierwszy dzień naszego pobytu we Wspólnocie Sióstr w Czornomorsku miał szczególne znaczenie. Siostra Przełożona M. Adriana Okoń otrzymała nominację na trzecią kadencję. Z tej okazji wraz z Siostrami mogłyśmy wyrazić naszą radość i złożyć życzenia.

Ukraina jest pięknym i rozległym krajem wschodnioeuropejskim, teraz w XXI wieku niepokojonym wojną na terenie swojej wschodniej części. Z kraju wyjeżdżają młodzi ludzie nie widząc perspektyw do rozwoju i życia dla siebie i swoich rodzin.

W takiej niełatwej atmosferze i sytuacji posługują nasze Siostry. Dużo się modlą razem z ludźmi, w kościele parafialnym, przygotowują dzieci i dorosłych do I komunii św., katechizują, opiekują się zakrystią i dbają o porządek w kościele.

Szczególnie w okresie letnim przyjmują gości na wypoczynek z Ukrainy ale też z Polski i innych krajów. Czornomorsk jest zadbanym, nadmorskim miastem gdzie latem zawsze jest piękna pogoda.

Zarówno rdzenni mieszkańcy jak i Siostry starają się żyć normalnie. W okolicy jest bezpiecznie i zawsze świeci słońce.

Kochanym Siostrom życzymy wiele wytrwałości i radości w posłudze dla dobra i życia wiecznego wszystkich ludzi, których spotykają na swojej drodze.

S. M. Anna Hałabis
ekonomka generalna

Zobacz zdjęcia

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE