Menu

Siostry Seminarzystki pozdrawiają z Wiecznego Miasta Wyróżniony

Siostry Seminarzystki pozdrawiają z Wiecznego Miasta

Wydaje się, że dopiero co przyjechałyśmy do Rzymu, a tymczasem za nami cztery tygodnie Seminarium Rzymskiego.

Aż się nie chce wierzyć...

Co zatem już było dane nam przeżyć? Przede wszystkim, bogate w treści rekolekcje, które wygłosił dla nas O. Mieczysław Lubomirski, jezuita. Każda z nas czerpała pełnymi garściami i otwartym sercem z mądrości Ojca Rekolekcjonisty i duchowości św. Ignacego Loyoli. Każdej z nas, elżbietanek, bliska jest postać św. Franciszka, więc nie mogło zabraknąć pielgrzymki do Asyżu. Byłyśmy też na Monte Cassino i w miejscach związanych ze św. Marią Goretti - w Le Ferriere i Nettuno. Poznajemy też Wieczne Miasto, skwapliwie wyliczając ilość zrobionych kroków.

Jednak Seminarium Rzymskie, to nie tylko pielgrzymowanie i zwiedzanie. To głównie czas naszej odnowy duchowej. Dlatego każdego dnia towarzyszą nam Kapłani, którzy poszerzają naszą wiedzę. Wśród naszych Wykładowców znaleźli się O. Andrzej Wodka CSsR, O. Edmund Kowalski CSsR, O. Zdzisław Kijas OFMConv. Mamy też wykłady z Siostrami Radnymi: S.M. Weroniką Tomczyk i S.M. Patrycją Sobinek.

Przed nami jeszcze dwa tygodnie pobytu w Rzymie, dalej więc polecamy się modlitwie Kochanych Sióstr. Ze swej strony zapewniamy także o naszej modlitwie. Dziękujemy tą drogą tym wszystkim, dzięki którym możemy przeżywać ten piękny czas.

Siostry Seminarzystki

 

Zobacz zdjęcia:

ALBUM I

ALBUM II

ALBUM III

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE