Menu

U naszych Sióstr w Kazachstanie Wyróżniony

U naszych Sióstr w Kazachstanie

Zgodnie z planem podróży Zarządu Generalnego w dniach od 29 kwietnia do 5 maja 2015 r. wraz z Matką Generalną M. Samuelą odwiedziłam nasze Siostry w dwóch domach: w Atyrau i w Uralsku, które należą do Administratury Apostolskiej w Kazachstanie.

Na placówce w Atyrau są dwie Siostry: Siostra Przełożona M. Zofia i Siostra M. Zyta. Praca w parafii stanowi dla Sióstr główne zadanie, a jest co robić. Oprócz pracy w zakrystii i obsługi kościoła oraz prac związanych z przygotowywaniem do uroczystości roku liturgicznego, Siostry na różne sposoby apostołują i głoszą Chrystusa także poprzez prowadzoną świetlicę. Obydwie Siostry są zaangażowane w prowadzenie spotkań dla wszystkich grup wiekowych: dzieci, młodzieży i starszych, w katechizację, pielgrzymki, wyjazdy i wypoczynek z Bogiem. Troskliwą opieką obejmują one także potrzebujących. Siostry nie tylko karmią głodnych i organizują ciepłą odzież, ale także wsłuchują się we wszystkie potrzeby tych, których spotykają na co dzień. Aby zebrać jakieś fundusze np. na wyjazd, Siostra M. Zyta wraz z młodzieżą prowadzi profesjonalne „kółko robótek ręcznych”. Prawdziwy duch tej małej wspólnoty, to modlitwa. W kościele każdego dnia prowadzony jest Różaniec i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz okolicznościowe nabożeństwa. Tam gdzie jest Duch Boży, tam nie brakuje małych cudów, wdzięczności i szacunku dla Sióstr.

Podobną duchową oazą jest nasz drugi dom w Uralsku. Także tam pracują dwie Siostry. Siostra Przełożona M. Kryspina i Siostra M. Teresa. Posługa w zakrystii, katechizacja, spotkania dla dzieci i młodzieży, wyjazdy i pielgrzymki – to bardziej zewnętrzna strona ich działalności. Ale jest też inna strona – bardziej duchowa. Siostry codziennie przed Mszą św. uczestniczą w godzinnej Adoracji Najświętszego Sakramentu, podczas której modlą się Różaniec i odmawiają inne modlitwy. Z tej postawy „na kolanach” rośnie liczba wiernych; a prawie pusty kiedyś kościół parafialny, coraz bardziej się wypełnia i na podobieństwo pierwszej gminy chrześcijańskiej rośnie silny duchowo.

Bardzo dziękuję Przewielebnej Matce Generalnej za umożliwienie mi tego wyjazdu, a naszym Siostrom Misjonarkom za wspaniałe świadectwo i piękny przykład życia.

Siostra M. Chrystiana Stachel
ekonomka generalna

Zobacz zdjęcia

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE