Menu

I Profesja w Brazylii Wyróżniony

I Profesja w Brazylii

1 marca Region Brazylia, dziękował Panu Bogu za dar I Profesji Zakonnej naszych trzech Sióstr Nowicjuszek; s.M. Fatimy, s.M. Pauliny i s.M. Joany.

Do tego uroczystego momentu Siostry przygotowywały się cały rok a ukoronowaniem wszystkich przygotowań były w ostatnim czasie odbyte 9 dniowe rekolekcje, które wygłosił Ks. Evaristo.

Już sobotnim popołudniem 28 lutego zjechały się rodziny Sióstr Neoprofesek. Zaproszeni goście przyjechali z daleka, bowiem wszystkie trzy Siostry pochodzą z Piauí z okolic Campo Maior. Radości było sporo, ale najważniejsze było jeszcze przed nami.

W niedzielny poranek, po uroczystej jutrzni, na śniadaniu Siostra Regionalna M. Patrycja bardzo ciepło przywitała Siostry Neoprofeski, po czym złożyła im życzenia, wierności i wytrwałości. Następnie wśród radosnych śpiewów, pozostałe Siostry i te domowe i te przyjezdne składały życzenia. Obiad Siostry zjadły już ze swoimi rodzinami. Popołudnie było krótkie, ponieważ przed 17.00 trzeba było iść do Kościoła. Uroczysta Msza św. odbyła się w Kościele Parafialnym św. Gerarda w Fortalezie, nieopodal naszego domu. Eucharystii przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił Ks Bp . José Luís de Vasconcelos, w koncelebrze uczestniczyli Ks. Evaristo i Ks. Proboszcz Everton. Zarówno wszystkie dekoracje jak i całą oprawę liturgiczną przygotowały nasze Siostry a całość swoim śpiewem uświetnił nasz zakonny chór. W uroczystości tej uczestniczyli również zaproszeni goście, przyjaciele, znajomi oraz Siostry z innych zgromadzeń. Po zakończonej Eucharystii wszyscy przeszliśmy do salonu parafialnego, gdzie odbył się symboliczny poczęstunek. Wieczorem w domu, młodzież zakonna przygotowała jeszcze rekreację a po niej wszystkie na nowo zebrałyśmy się w naszej zakonnej kaplicy by raz jeszcze podziękować dobremu Panu za dar powołania S.M. Fatimy, S.M Pauliny i S.M. Joany. Po tej modlitwie podczas śpiewu pieśni do Matki Bożej Siostry Neoprofeski złożyły swoje wianki. Po krótkim urlopie w rodzinnym domu, nowe Siostry Juniorystki zostaną przeniesione do domu juniorackiego w Campo Maior – PI, gdzie opiekę nad nimi sprawowała będzie Siostra Mistrzyni M. Lourdes.

S.M. Fatimie, S.M. Paulinie i S.M. Joanie życzymy wierności i wytrwałości w realizacji swego powołania w naszym Zgromadzeniu.

S.M. Kornélia
Region Brazylia

Zobacz zdjęcia

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE