Menu

Kolonie i rekolekcje w Uralsku

Kolonie i rekolekcje w Uralsku

W dniach od 16 do 21 lipca w naszej parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy zorganizowaliśmy kolonio-rekolekcje dla naszych najmłodszych dzieci. Przeżywamy rok wiary, dlatego też głównym tematem naszych spotkań było wyznanie wiary - Credo.

 

Modlitwę podzieliliśmy na 3 części – by każda z osób prowadzących, a było nas troje mogła pogłębić w dzieciach znajomość prawd wiary. Mnie przypadła część Credo od słów: "I w Jezusa Chrystus Syna Jego jedynego, do momentu stamtąd przyjdzie sądzić żywych i umarłych…; na podstawie słów tej część modlitwy omawialiśmy i rozważaliśmy Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Ukrzyżowanie i śmierć Jezusa oraz Jego Zmartwychwstanie i Wniebowstąpienie.

Nie wszystkie dzieci, które uczestniczyły w naszych wspólnych spotkaniach były katolikami, więc wiele tematów było dla nich nieznanymi i nie zrozumiałymi, dlatego też z wielką cierpliwością trzeba było wszystko od podstaw wyjaśniać.

Aby dzieci mogły wszystko łatwiej i lepiej zapamiętać staraliśmy się nasze zajęcia przeplatać zajęciami manualnymi, takimi jak wykonanie szopki betlejemskiej, kolorowanie i rysowanie scen z życia Jezusa, przedstawienie stworzenia świata z pomocą plasteliny i wielu innymi.

Z wielką radością i zaangażowaniem dzieci włączały się w wykonywanie swoich prac, które oczywiście mogły zabrać do swoich domów.

W popołudniowych godzinach organizowaliśmy wyjazdy dzieciom do parku zabaw i rozrywki, do zoo, nad rzekę.

Wiele radości sprawiało im kąpiel w naszym basenie, który rozłożyliśmy w naszym ogrodzie.

Zajęcia sportowe, konkursy, gry i zabawy nieustannie towarzyszyły naszym zajęciom. Wspólna modlitwa i Eucharystia były najważniejsza częścią naszych spotkań.

Na miarę swoich możliwości każdy włączał się prace porządkowe takie jak zmywanie naczyń, nakrywanie do stołu, utrzymywanie porządku w sypialni i w pokoju zabaw. Największa dla nas nagrodą był szczery uśmiech i zadowolenie w sercach dzieci.

Potwierdzeniem, że dzieci czuły się dobrze i bezpiecznie był fakt, że żal im było się rozstawać i wyjeżdżać do swoich domów.

Mamy nadzieję, że spotkania te zaowocują kiedyś w ich młodych sercach poprzez bliższe spotkanie Boga w ich życiu.

Wszystkim też z serca dziękujemy za modlitwę w intencji misji w Kazachstanie.

S.M. Teresa

Zobacz więcej zdjęć.

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE