Menu

Skupienie dla dziewcząt w Rosji Wyróżniony

Ola John has his mind on the clash with the Catalans Ola John has his mind on the clash with the Catalans

W dniach 11-13 stycznia 2013 po raz pierwszy w naszym domu w Kursku zorganizowałyśmy skupienie dla dziewcząt w którym uczestniczyło 7 dziewcząt z różnych miejscowości naszej diecezji: z tutejszej parafii, z Tuly (oddalaną od Kurska 390 km), z Moskwy (580 km) i z Niżniego Nowgorogu (950 km).

Tematem naszego spotkania było „Powołanie do szczęścia”. Dzień rozpoczęłyśmy modlitwą brewiarzową razem ze wspólnotą sióstr i po wspólnym śniadaniu odbyła się konferencja, którą prowadził ks. Jan Bober (proboszcz parafii w Kurksu), następnie była wspólna Eucharystia, Adoracja, praca w grupach, dzień zakończyłyśmy wspólną rekreację. Dzień następny to Msza Św. w Kościele, spotkanie z parafianami, a po wspólnym obiedzie że jesteśmy w Rosji i jest zima, wybrałyśmy się razem na lodowisko. Wieczorem młodzież rozjechała się do swoich domów. Razem próbowałyśmy odpowiedzieć na pytanie o najważniejszym powołaniu każdego człowieka – powołanie do bycia szczęśliwym. Jak odnaleźć sens właściwego szczęścia? Jak go nie zgubić w wirze codzienności? Jak wybierać i pozostać wiernym wyborowi? Te i mnóstwo podobnych pytań rodziło się w ciągu tego spotkania – we wspólnych rozmowach między nami, indywidualnych i w rozmowach z Bogiem.

Nie na wszystkie pytania można było od razu odnaleźć odpowiedź – potrzeba czasu, przestrzeni i własnego przemyślenia, by odpowiedź narodziła się w sercu każdej, bo właśnie w sercu znajduje się źródło i kryterium szczęścia człowieka. Nie na wszystkie pytania zdążyłyśmy odpowiedzieć, ale żegnałyśmy ufając ze na kolejnym skupieniu będzie możliwość powrócić do nich. Z wdzięcznością dziękuję Siostrom naszego Regionu za wsparcie modlitewne oraz Wspólnocie Sióstr z Kurska za otwarcie, ofiarność i elżbietańską gościnność.

Z modlitwą, S.M.Daria

Zobacz załączone zdjęcia w galerii foto: Skupienie dla dziewcząt w Rosji.

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE