Menu

Dni skupienia w Atyrau - Kazachstan Wyróżniony

Dni skupienia w Atyrau - Kazachstan

W dniach od 2 do 5.01.2017 w naszym domu w Atyrau odbyły się dni skupienia dla dziewcząt z naszych parafii położonych w zachodniej części Kazachstanu tj. z Atyrau, z Uralska, Aktiubińska, z Chromtau i z Aktau.

Przewodnim tematem naszych spotkań było: Rozeznawanie powołania. Dziewczyny w ciszy swego serca próbowały z pomocą Kapłanów oraz Sióstr odczytać i odpowiedzieć do jakiego życia Bóg je powołuje. Tematy, które prowadzili nasi Księża to:

• Powołanie ogólnie
• Powołanie do życia zakonnego
• Powołanie do życia w rodzinie
• Rola kobiety i mężczyzny
• Spowiedź św.

Wspólna modlitwa brewiarzowa, Msza św., radosny śpiew kolęd, blask światełek choinkowych, zatrzymywały na chwilę, aby w klimacie Bożego Narodzenia odpowiedzieć sobie na tak ważne dla nich pytania. W spotkaniu, w którym uczestniczyło 15 dziewcząt, różnych także pod względem wiekowym, potrafiło bardzo dobrze zintegrować się tworząc radosną wspólnotę. Każda z nas, a także i zaproszone dzieci z biednych rodzin, były w przebraniu i w ten sposób stworzyłyśmy bajkowy świat. Radości i zabawom nie było końca, a wiele konkursów zachęcało dzieci do czynnego udziału, a nawet rodzice chętnie włączali się do zabawy.

Pod koniec zabawy zawitał także św. Mikołaj przynosząc dzieciom słodkie prezenty. Wszystkim dzieciom z radości i zdziwienia błyszczały oczy, gdyż niektórych z ich rodziców nie byłoby stać na kupno słodyczy. Dzięki dobroczyńcom mogłyśmy wlać w serca maluchów choć trochę radości.

Kiedy nadszedł czas wyjazdu wzruszeniom i łzom nie było końca. Jakże trudno było młodzieży rozstać się i wyjechać. Owocem spotkań została utworzona grupa modlitewna SOS. Mamy nadzieję, że w przyszłości nadal będziemy kontynuować nasze spotkania. Jedynym utrudnieniem są olbrzymie odległości ponad 1000 km.

Siostry z Atyrau

Zobacz zdjęcia

Powrót na górę

KONTAKT

DOM GENERALNY 
Zgromadzenia Sióstr Św. Elżbiety
Casa Generalizia delle Suore di S.Elisabetta
via Nomentana 140,
I - 00162 R O M A
tel. 00390686388989
fax. 00390686320635                
generalat.csse@mclink.it                            
http://www.selzbietanki.com

Adres do wysyłania artykułów i zdjęć na strony:
asumptabalcerzak@gmail.com 

STRONY ELŻBIETAŃSKIE NA ŚWIECIE